Skip to content

7 تکنیک سئو در سال 2023

گوگل در طول سال تغییرات بسیاری در الگوریتم های خود ایجاد می کند، به این معنی که آنچه برای استراتژی سئو سال گذشته یا ماه گذشته کار می کرد ممکن است امسال مناسب نباشد.  وقتی سایت شما که به طور ناگهانی مانند گذشته، ترافیک ارگانیک دریافت نمی کند احتمالاً به این دلیل است که تغییراتی در نحوه مشاهده محتوا توسط Google وجود دارد که می‌تواند به شدت بر رتبه‌بندی تأثیر بگذارد. خوشبختانه ما در اینجا با 7 تکنیک سئو برای سال 2023 به شما کمک می کنیم تا ترافیک جستجوی ارگانیک خود را بهبود بخشید.

1) از هوش مصنوعی برای نوشتن محتوا استفاده کنید

یکی از مهم ترین تکنیک های سئو که در سال 2023 حتی محبوب تر خواهد شد، استفاده از هوش مصنوعی برای نوشتن محتوای خود است. نوع نوشتاری که ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به شما در ایجاد آن کمک کند شامل: مقالات، وبلاگ‌ها، صفحات لندینگ، کپی ایمیل، توضیحات ویدئو، توضیحات محصول و …

نوشتن محتوای هوش مصنوعی فرآیندی برای استفاده از هوش مصنوعی است. با این فرآیند محتوایی تولید می شود که هم منحصر به فرد باشد و هم مرتبط با مخاطبان هدف شما. این ابزارهای نوشتاری مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند به شما در ایجاد پست‌های وبلاگ با کیفیت بالا و بهینه‌سازی کلمات کلیدی در مقیاس کمک کنند.

این استراتژی سئو برای بازاریابی محتوا به دلایل خوبی به طور فزاینده ای محبوب می شود: با دقیق تر شدن این دستیارهای نوشتن هوش مصنوعی، آنها می توانند به شما در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک کنند.

استفاده از ابزار هوش مصنوعی ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما پس از منحنی یادگیری اولیه، واقعاً دشوار نیست. ابزارهای مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند، از جمله:
Jasper (بهترین برای محتوای طولانی مانند پست های وبلاگ یا صفحات فرود)
Copysmith (بهترین برای محتوای تجارت الکترونیک مانند توضیحات محصول؛ اجازه می دهد تا Shopify یکپارچه شود)
Rytr (بهترین برای محتوای مرتبط با بازاریابی مانند توضیحات YouTube یا شرح شغل)
Anyword AI (بهترین برای نوشتن محتوایی مانند کپی تبلیغات)

این ابزارها از هوش مصنوعی برای کمک به نوشتن محتوای بهتر با درک موضوعی که در مورد آن می نویسید، انجام برخی از تحقیقات برای شما و سپس پیشنهاد سرصفحه ها یا بخش های مرتبط که ممکن است بخواهید بنویسید، استفاده می کند.
بهینه سازی محتوا
بهینه سازی محتوا برای موتور های جستجو

2) بهینه سازی محتوا را فوراً اجرا کنید

برای اکثر افراد، سئو مستلزم انتشار منظم محتوا، هدف قرار دادن کلمات کلیدی جدید و دریافت لینک به آن صفحات است. اما متخصصان باتجربه سئو می‌دانند که با بهینه‌سازی محتوا، ترافیک ارگانیک خود را به صورت استراتژیک‌تری افزایش داد.

هدف بهینه‌سازی محتوا، بهینه‌سازی متا تگ‌های یک صفحه مانند موارد زیر است:

شامل کلمات کلیدی اولیه و ثانویه با تراکم صحیح
داشتن تعداد کلمات مناسب
تضمین خوانایی عالی
داشتن متا عنوان و تگ توضیحات بهینه

3) به جای کلمات کلیدی بر روی خوشه های موضوعی تمرکز کنید

گوگل و الگوریتم آن در حال تکامل است. اکنون هدف آن درک قصد کاربرانش است – آنچه آنها انتظار دارند، به دنبال چه چیزی هستند و به طور خاص، نتایج جستجو به بهترین وجه به پاسخ به سؤال آنها کمک می کند.

اینجاست که featured snippets وارد بازی می شود. با این حال، انتظار نداشته باشید وب سایت شما به سادگی با ایجاد محتوای متمرکز بر کلمه کلیدی در صفحه اول گوگل ظاهر شود. تنها نگاه کردن به کلمات کلیدی کافی نیست. ما باید به کلمات مشابه آن ها نیز دقت کنیم. همچنین به عنوان “نیت کاربر” نامیده می شود، باید به آنچه کاربران شما به دنبال آن هستند توجه کنید.

4) محتوای قدیمی خود را به طور مرتب تغییر دهید و به روز کنید

اگر برای یافتن انگیزه برای نوشتن یک پست وبلاگ طولانی تلاش می کنید، پس چرا فقط یک صفحه موجود را از مثلاً 1200 کلمه به 2000 کلمه گسترش ندهید؟

محتوای موجود در حال حاضر دارای اعتبار و در برخی موارد، خوانندگان ثابت شده است. به جای ایجاد یک پست جدید از ابتدا، افزایش عملکرد یک پست موجود در نتایج جستجو با به روز رسانی آن با اطلاعات به روز و محتوای اضافی می تواند بسیار ساده تر باشد.

چگونه انتخاب می کنید که کدام محتوا را به روز کنید؟

بهترین نامزدها برای به‌روزرسانی محتوا، محتوای حساس به زمان (به عبارت دیگر، موضوعاتی مانند SEO که دائماً در حال تغییر هستند)، و همچنین پست‌هایی هستند که مقداری ترافیک ارگانیک دریافت می‌کنند اما پتانسیل دریافت بسیار بیشتر را دارند.

در بخش Landing Pages در گوگل آنالیتیکس می توانید میزان ترافیک محتوای شما را دریابید. فقط به رفتار > محتوای سایت > صفحات فرود بروید:

پس از رسیدن به آنجا، بخشی را که مشاهده می کنید به «ترافیک ارگانیک» تغییر دهید و نتایج را با استفاده از نوار جستجوی خود فیلتر کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید ترافیک محتوایی را که در زیر پوشه /blog سایت شما قرار دارد مشاهده کنید، فقط باید /blog را در نوار جستجو قرار دهید.

5) ویدیو و یک کانال YouTube ایجاد کنید

برای افزایش زمان حضور کاربر در سایت چه راهی بهتر از استفاده از ویدیو وجود دارد؟

طبق نظرسنجی های موجود:

60 درصد از کسب و کارها از ویدئو به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می کنند.
74 درصد از بازاریابان می گویند که ویدیو بازدهی بهتری نسبت به تصاویر ثابت دارد.
49 درصد از بازاریابان می گویند که ویدیو به آنها کمک می کند مخاطبان خود را جذب کنند.
52 درصد از بازاریابان می گویند که ویدئو به آنها کمک می کند تا با مشتریان بالقوه اعتماد کنند.

علاوه بر افزایش تعامل بازدیدکنندگان، ویدئو همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا ترافیک ارگانیک بیشتری را از بخش کلیپ‌های پیشنهادی دریافت کنید:

تا همین اواخر، گوگل فقط ویدیوهای یوتیوب را در کلیپ های پیشنهادی رتبه بندی می کرد، اما بازاریابان اکنون می توانند ویدیوها را از هر سایتی رتبه بندی کنند. همچنین می‌توانید از ویدیوهایی که ایجاد می‌کنید برای راه‌اندازی کانال YouTube خود استفاده کنید

ایجاد بک لینک موثر
بک لینک موثر در بهبود رتبه سایت

6) روی محتوا و بک لینک ها سرمایه گذاری کنید

لینک بیلدینگ هسته اصلی الگوریتم رتبه بندی گوگل بوده و خواهد بود. و احتمالاً بهترین راه برای به دست آوردن بک لینک، تولید محتوا است.

تولید محتوا یک سرمایه گذاری است. در گذشته شرکت ها روی تبلیغات رادیویی، روزنامه ها و مجلات، بروشورها، بیلبوردها و غرفه های نمایشگاه های تجاری سرمایه گذاری کردند. بازاریابی محتوا به همین صورت عمل می کند. شما باید روی ایجاد محتوای کامل، مفید و منحصر به فرد سرمایه گذاری کنید که نیازهای بازدیدکنندگان شما را برآورده کند.

ما در مورد ایجاد محتوای داده محور صحبت می کنیم. محتوای داده محور بر ایجاد محتوای پشتیبان‌گیری شده توسط اطلاعات جمع‌آوری‌شده از طریق تحقیقات کمی یا کیفی تمرکز دارد. این تحقیق می تواند توسط شرکت مسئول ایجاد محتوا یا تیمی از دانشمندان انجام شود. مقالاتی که تجربه شخصی را با تحقیقات علمی و داده ها ادغام می کنند، راه حل معتبری را به خواننده ارائه می دهند.

این نوع محتوا نه تنها تعامل بازدیدکنندگان شما را افزایش می دهد، بلکه تعداد لینک هایی را که به دست می آورید نیز افزایش می دهد. اگر پست های مبتنی بر داده ایجاد کنید، می توانید لینک سازی داخلی خود را بهبود ببخشید.

برای اینکه محتوای مبتنی بر داده خود را حتی بهتر کنید، تصاویر و گرافیک هایی ایجاد کنید که اطلاعات توصیف شده در آن را تجسم کنند. یک مطالعه نشان داده است که انسان‌ها اگر با نمودارها و سایر داده‌ها همراه باشند، به احتمال بیشتری به ادعاهای مربوط به یک داروی جدید اعتقاد دارند – حتی اگر داده‌ها هیچ اطلاعات جدیدی به ادعا اضافه نکنند.

اهمیت سئو
دلایل اهمیت سئو

7) محتوای خود را بصری تر کنید

انسان ها محتوای بصری را دوست دارند. به عنوان مثال، پست‌های فیس‌بوک با تصاویر 230 درصد بیشتر از پست‌های بدون تصویر تعامل دارند و برای صفحات وب، محتوای بصری 94٪ بیشتر از محتوای غیر تصویری بازدید می شود.

رایج ترین انواع تصاویری که تمایل به جذب لینک دارند عبارتند از:

گرافیک
اینفوگرافیک
عکس ها
GIF ها

علاوه بر این، مردم تلاش شما را برای ایجاد تصاویر بصری محتوای خود تشخیص می دهند، که احتمال بیشتری دارد که لینک های ورودی بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد. و علاوه بر بهبود محتوای خود، می توانید تصاویر خود را در Google Images، دومین موتور جستجوی بزرگ جهان، رتبه بندی کنید.

خلاصه

سئو یک زمینه همیشه در حال توسعه است، بنابراین مهم است که با آخرین تغییرات و روندها همراه باشید. برای ماندن در بالای این تغییرات، مطمئن شوید که زمان خود را روی اصول ایجاد محتوای با کیفیت، روندهای فنی، بک لینک ها و لینک های داخلی، سرعت سایت و طرح واره صرف کنید.

با این حال، شما نیازی به پیاده سازی تک تک تکنیک های جدید ندارید. فقط روی چند استراتژی سئو تمرکز کنید که در ابتدا برای کسب و کار شما منطقی هستند و تفاوت زیادی در نرخ کلیک، تعامل و البته رتبه سایت خود خواهید دید.

امیدواریم همه چیز را در مورد تکنیک های موثر سئو برای بهبود وب سایت خود یاد گرفته باشید! اما اگر فقط می خواهید یک آژانس متخصص سئو این کار را برای شما انجام دهد، اینجا را کلیک کنید.

مطالب مشابه

هنوز هیچ دیدگاه ثبت نشده است، لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *