Skip to content

6 نکته سئو برای مدیریت رتبه

بهینه سازی موتورهای جستجو و دریافت ترافیک ارگانیک برای بیش از دو دهه دغدغه مهمی برای صاحبان وب سایت بوده است. ترافیک ارگانیک مانند اکسیژن برای وب سایت ها است. خبر خوب این است که یک استراتژی سئو قوی برای مدیریت رتبه وجود دارد، این کاملا امکان پذیر است.

با این حال، خبر بد این است که سئو آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. همچنین این یک معامله یکباره نیست. سئو باید بخشی دائمی از برنامه بازاریابی شما باشد. کسب و کارها اغلب غرق در تمام کارهای سئو می شوند.

ما تعدادی از بهترین نکات، ترفندها و تاکتیک ها را برای کمک به شما در شروع کار گردآوری کرده ایم. ما همچنین ابزارهایی را در نظر گرفته ایم که می توانید از آنها برای کمک به مدیریت رتبه استفاده کنید. سئو ممکن است در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسد، اما هنگامی که اصول اولیه را درک کردید، بیشتر یک فرآیند گام به گام است. سطح مهارت یا موقعیت فعلی وب سایت شما هر چه که باشد، همیشه فرصتی وجود دارد که آن را به مرحله بعدی ببرید.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) هنر تولید محتوای عالی است که رتبه خوبی در موتورهای جستجو دارد. و اینکه موتورهای جستجو چقدر محتوای شما را به خوبی قرار می دهند به دلایل مختلف و عوامل رتبه بندی الگوریتمی تعیین می شود. به دلیل ماهیت دائمی در حال تغییر این دلایل و عوامل رتبه‌بندی، همیشه مفاهیم جدیدی برای کشف و تاکتیک‌هایی برای به کارگیری وجود خواهد داشت، اما مطمئن باشید بسیاری از مبانی و اصول سئو پابرجا هستند.
مدیریت سئو
چگونه ترافیک وبسایت را افزایش دهیم؟

چگونه ترافیک به دست آوریم؟

در گام های نخستین شما مجبور نیستید کلیت وب سایت خود را برای سئو تغییر دهید . چیزی که شما در وحله اول نیاز دارید این است که داده‌هایی را به دست آورید تا بفهمید کجا هستید و چگونه به جلو بروید. برای بهینه سازی هرچه بهتر موتور های جستجو و مدیریت رتبه، از برخی ابزارها استفاده می شود.

دانستن اینکه چه زمانی از کدام ابزار سئو استفاده کنید می تواند حتی برای متخصصان باتجربه چالش برانگیز باشد. با این حال، ابزارهای ذکر شده در زیر در هر کمپین ضروری و مفید هستند.

1. ترافیک ورودی را از Google Analytics دریافت کنید.

Google Analytics قدرتمند، منعطف و رایگان است. و به شما امکان می دهد تعداد افرادی که از وب سایت شما استفاده می کنند و زمانی که به آنجا می رسند چه می کنند را پیگیری کنید. تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند موضع فعلی خود را درک کنید تا بدانید چقدر باید پیش بروید.

این ابزار همچنین فروش شما را ردیابی می کند، نوع محتوایی که مخاطبان شما بیشتر با آن درگیر هستند و درک اساسی از کسب و کار شما. دور زدن گوگل آنالیتیکس نیازمند کمی آموزش و دانش است. در واقع، این ابزار به خودی خود شایسته راهنمای خاص خود است، اما ما پیشنهاد می کنیم از اینجا شروع کنید.

2. از سرچ کنسول گوگل استفاده کنید

گوگل مجموعه‌ای از برخی از مفیدترین ابزارها را ارائه می‌کند که دقیقاً به شما می‌گوید چند بار سایت شما را می‌خزد، چه چیزی از آن می‌سازد و حتی در مورد جنبه‌هایی از وب‌سایتی که با آن مشکل دارد، پیشنهاداتی ارائه می‌دهد. و تمام این اطلاعات را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد.

کنسول گوگل به شما توصیه می کند که چگونه آن را بهتر تحت تاثیر قرار دهید. این یک سرویس رایگان است که به شما کمک می کند عملکرد وب سایت خود را در نتایج جستجو نظارت و بهینه کنید. شروع کار با آن نسبتا آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با افزودن یک متا تگ به کد HTML صفحه اصلی خود، آپلود یک فایل در سرور از طریق Google Tag Manager یا تنظیمات Google Analytics، تأیید کنید که شما مدیر هستید.

پس از اتمام، چند روز فرصت دهید تا اطلاعاتی جمع آوری شود. از Search Console استفاده کنید تا مطمئن شوید که

  • گوگل محتوای شما را درک می کند
  • جستجوهایی را که ترافیک دریافت می کنند را شناسایی کنید
  • بدانید کاربران با چه تعداد دفعات روی سایت شما در نتایج جستجو کلیک می کنند
  • بر مشکلات هرزنامه در وب سایتتان نظارت کنید
  • سایت هایی که به شما لینک می دهند را شناسایی کنید و…

استفاده از این ابزار می تواند تفاوت زیادی در تلاش های سئو شما ایجاد کند.

3. از ابزار Bing Webmaster برای دریافت اطلاعات بیشتر استفاده کنید

در حالی که گوگل رهبر بازار است، موتورهای جستجوی دیگری مانند بینگ مایکروسافت همچنان در حال استفاده هستند. دانستن اینکه این موتورهای جستجو در مورد وب سایت شما چه فکر می کنند نیز می تواند به بهبود تلاش های SEO شما کمک کند. و مانند گوگل، آنها ابزارهای وب مستر بینگ را دارند که اطلاعات رایگان را ارائه می دهد.

در مقایسه با کنسول جستجو، ابزار وب مستر بینگ ایده های مختلفی در مورد چگونگی بهبود وب سایت شما ارائه می دهد. Bing همچنین با SEO Analyzer و SEO Reports همراه است تا شما را با توصیه‌های عملی شروع کند. وب سایت خود را ثبت کنید و شروع کنید.

نکات مهم سئو برای مدیریت رتبه

استفاده از کلمه کلیدی در محتوا
کلمه کلیدی را در محتوا به خوبی توزیع کنید

1. از کلمات کلیدی در مکان های مناسب استفاده کنید

احتمالاً می دانید که باید کلمات کلیدی را به صفحاتی که می خواهید رتبه بندی کنید اضافه کنید. از کلمه کلیدی هدف خود در محتوای خود استفاده کنید

اما اینکه کجا از کلمات کلیدی خود استفاده می کنید به همان اندازه مهم است که چند بار از آنها استفاده می کنید. به طور خاص، شما می خواهید مطمئن شوید که کلمه کلیدی شما حداقل یک بار در تگ عنوان،  یک بار در URL  و در 100 کلمه اول مطالب شما باید گنجانده شود.

2. کاربران را برای مدت طولانی تری در سایت خود نگه دارید

Pogosticking می تواند رتبه بندی گوگل شما را افزایش دهد یا شکست دهد. Pogostiking زمانی است که کاربر گوگل روی سایت شما کلیک می کند و سپس به نتایج جستجو برمی گردد تا چیزی را بیابد که واقعاً به آنها کمک می کند. و زمانی که شخصی به این موضوع اشاره می کند، پیامی قوی به گوگل می فرستد: «این نتیجه را دوست نداشتم». اگر سایت شما باعث خوشحالی کاربران نشود، گوگل رتبه شما را پایین می آورد.

چگونه کاربران را بیشتر در سایت خود نگه می دارید؟

از بالت ها و عنوان های فرعی زیاد استفاده کنید. وقتی مطالب شما به راحتی قابل خواندن باشد، مردم زمان بیشتری را در سایت شما صرف می کنند. همانطور که مشخص است، بالت ها و عنوان های فرعی خواندن مطالب شما را بسیار آسان تر می کنند.

3. صفحات زامبی را حذف کنید

صفحات زامبی صفحاتی در سایت شما هستند که هیچ ترافیکی وارد نمی کنند. آنها فقط آنجا هستند. هنگامی که صفحات زامبی را حذف می کنید، می توانید رتبه های بالاتر و ترافیک گوگل بیشتری کسب کنید.

یکی از سایت‌های تجارت الکترونیک با حذف 11 هزار صفحه محصول، شاهد افزایش 31 درصدی در ترافیک موتورهای جستجو بود (البته به افزایش 28 درصدی درآمد اشاره نکنیم).

گوگل نمی‌خواهد سایت‌هایی را که دارای محتوای با کیفیت پایین هستند رتبه‌بندی کند و یک صفحه قوی را به صفحات با محتوای بی کفیت ترجیح می دهد.

سئو سازی سایت
اهمیت کلمه کلیدی در سئو سایت

4. کلمات کلیدی مرتبط را به محتوای خود اضافه کنید

سئوی داخلی بسیار بیشتر از این است: «حتماً کلمه کلیدی خود را چند بار در صفحه خود قرار دهید».

اگرچه این نیز مهم است اما برای رتبه بندی امروز در گوگل، باید مترادف و سایر کلمات کلیدی مرتبط را نیز به محتوای خود اضافه کنید.

به روز رسانی الگوریتم های مختلف به گوگل اجازه می دهد تا فراتر از کلمات کلیدی ساده عمل کند. در عوض، آنها سعی می کنند موضوع صفحه شما را درک کنند.

به همین دلیل باید کلمه کلیدی اصلی خود را همراه با واژگان مرتبط در محتوای خود بگنجانید.

برای این کار کافیست کلمه کلیدی مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید…

5. متن را به اینفوگرافیک ها، پادکست ها و ویدیوها اضافه کنید

محتوای بصری (مانند اینفوگرافیک ها و پادکست ها) یک راه عالی برای دریافت ترافیک و بک لینک است. اما آنها یک مشکل بزرگ دارند: گوگل نمی تواند آنها را درک کند! به همین دلیل است که توصیه می کنیم یک متن طولانی را برای همراهی با اینفوگرافیک، پادکست یا ویدیوی خود اضافه کنید.

به عنوان مثال، اینفوگرافیکی که مدتی پیش در سایت خود منتشر کرده اید را در نظر بگیرید. محتوای با کیفیت بالا که ترجیحا طولانی نیز باشد  را در زیر اینفوگرافیک خود اضافه کنید. محتوای زیر اینفوگرافیک و این محتوای متنی به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند اینفوگرافیک در مورد چیست.

6. سرعت وب سایت خود را افزایش دهید

داشتن یک وب سایت کند می تواند به رتبه بندی گوگل شما آسیب برساند. “به روز رسانی سرعت” گوگل به طور خاص رتبه صفحاتی را که به کندی در دستگاه های تلفن همراه بارگیری می شوند پایین می آورد. به همین دلیل است که باید هر چیزی را که سرعت صفحه شما را کاهش می دهد حذف کنید.

برای مثال در بسیاری از موارد، استفاده از CDN در واقع به سرعت بارگذاری آسیب می رساند. بنابراین اگر از CDN استفاده می کنید، توصیه می کنم سرعت وب سایت خود را با روشن و خاموش شدن آن تست کنید.

 

 

مطالب مشابه

هنوز هیچ دیدگاه ثبت نشده است، لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *