Skip to content

سئو مارکتینگ عمل اولویت بندی و اجرای استراتژی بازاریابی محتوای بهینه سازی موتور جستجو برای گسترش دیده شدن برند شما، بهبود رتبه بندی جستجوی ارگانیک و نرخ کلیک و هدایت ترافیک به وب سایت شما برای افزایش یا تبدیل است.

بازاریابی سئو بخشی از بازاریابی دیجیتال است که شامل بهینه سازی وب سایت ها و صفحات وب برای موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل است. از آنجایی که این موتورهای جستجو به روشی غالب برای یافتن تقریباً هر چیزی تبدیل شدند، روش‌های مختلفی برای کمک به سازمان‌ها برای بهبود دیده شدن دارایی‌های دیجیتال خود پدید آمده‌اند.

چرا سئو مارکتینگ مهم است؟

وب سایت ها به طور متوسط 80٪ از ترافیک را از موتورهای جستجو دریافت می کنند، بنابراین بهینه سازی موتورهای جستجو مهم است تا مشتریان شما بتوانند شما و محصولات و خدمات شما را پیدا کنند. بازاریابی سئو، بهینه سازی را با یافتن و جذب فرصت های محتوای معتبر جدید گسترش می دهد که می تواند در موتورهای جستجو رتبه خوبی داشته باشد تا ترافیک جدیدی را به وب سایت شما هدایت کند و اعتبار دامنه شما را افزایش دهد.

چرا سئو مارکتینگ
اهمیت سئو مارکتینگ

سئو مارکتینگ چیست؟

برای اینکه بیشتر بدانید چرا سئو مارکتینگ مهم است، ابتدا با یک مثال شروع می کنیم. دو شرکت یک محصول مشابه را می فروشند. هر دو شرکت صفحات محتوای بهینه شده سئو را با پیروی از بهترین شیوه های نوشتن وب ایجاد می کنند در حالی که از  گزینه های call-to-action استفاده می کنند. محصولات آنها از کیفیت یکسانی برخوردار است و در همان بازارها رقابت می کنند.

یک شرکت سئو مارکتینگ را با ایجاد محتوای معتبر، دقیق و بهینه در وب سایت خود انجام می دهد که به مشتریان خود کمک می کند. برای مثال اگر هر دو تشک یوگا میفروشند یکی از سایت ها به سوالات متداول مشتریان خود مانند زیر پاسخ می دهد :

چگونه تشک یوگا خود را تمیز کنیم
بهترین برنامه های یوگا با افزایش سن
چگونه در مورد مربیان یوگا تحقیق کنم؟

شاید کاربر در ابتدا تشک یوگا خرید نکرده باشد و فقط راهی برای تمیز کردن تشک فعلی خود را آموخته است. آنها یک جستجوی آنلاین انجام می دهند، صفحه وب شما را پیدا می کنند، از دستورالعمل های دقیق شما قدردانی می کنند، می بینند که شرکت شما معتبر است، و تصمیم می گیرند که یک تشک یوگا جدید را در حال حاضر یا در آینده نزدیک از شما بخرند.

در این مثال از بازاریابی سئو برای جذب بازدیدکنندگان اضافی به وب سایت شما استفاده می شود. برخی از این بازدیدکنندگان ممکن است در حال حاضر یا در آینده به مشتری تبدیل شوند. هنگامی که به درستی انجام شود، ایجاد صفحات معتبر و با رتبه خوب اضافی، اعتبار کلی دامنه وب سایت شما را نیز افزایش می دهد، که همچنین می تواند به صفحات محصول و خدمات شما کمک کند تا رتبه بهتری در موتورهای جستجو کسب کنند.

موفقیت در سئو
موفقیت در سئو مارکتینگ

بهترین روش ها برای سئو مارکتینگ

با تهیه فهرستی از فرصت های محتوا، یک برنامه بازاریابی سئو ایجاد کنید. یک فرصت محتوای خوب فرصتی است که شرکت شما بتواند با وضوح، دقت و اقتدار با آن صحبت کند. فکر کنید: چه محتوایی می توانم ایجاد کنم تا به مشتریانم کمک کنم؟ همچنین می توانید رقبای خود را برای ایده ها محک بزنید تا ببینید چه محتوای اضافی ارائه می کنند. لیست فرصت های محتوای شما باید به لیستی از عبارات کلیدی تبدیل شود.

تجزیه و تحلیل حجم جستجو

هنگامی که فهرستی از فرصت های محتوا در قالب عبارات کلیدی دارید، باید آنها را اولویت بندی کنید. از ابزار تخمین حجم جستجو مانند Moz یا Ubersuggest استفاده کنید تا ببینید کدام موضوعات بیشتر جستجو می‌شوند. بسیاری از ابزارهای حجم جستجو نیز به شما اطلاع می دهند که عبارات کلیدواژه مختلف چقدر رقابتی هستند. برخی حتی عبارات جایگزینی را به شما می دهند تا در نظر بگیرید. بسته به جایگاه شما در صنعت و سطح مهارت نویسنده محتوا، ممکن است بخواهید جستجوهایی با حجم متوسط، اما با رقابت کمتر انجام دهید. بر اساس تحقیقات خود در صورت لزوم در فهرست خود تغییراتی ایجاد کنید.

هنگامی که لیست فرصت های محتوای رتبه بندی شده خود را تهیه کردید، نوبت به توسعه محتوا می رسد. مطمئن شوید که محتوای وب پسند را با پیروی از بهترین شیوه ها برای سئو ایجاد می کنید. فراموش نکنید که URL هایی را که انتخاب می کنید بهینه کنید.

محتوای جدید را با موفقیت ارائه کنید

هنگامی که محتوای شما توسعه یافت، باید این مراحل را دنبال کنید تا مطمئن شوید که صفحه(های) جدید شما با موفقیت توسط موتورهای جستجو انتخاب می شوند و ترافیک به دست می آورند:

محتوای جدید را با محتوای مرتبط مرتبط در سایت خود پیوند دهید
اگر سایت شما مرتباً خزیده نمی شود، URL(های) جدید خود را از طریق سایت مپ یا ابزار موتور جستجو ارسال کنید.

نتایج سئو مارکتینگ را اندازه گیری کنید

سرچ کنسول گوگل یک ابزار رایگان عالی است که داده های موتور جستجوی گوگل را برای وب سایت شما اندازه گیری می کند. Moz یک ابزار پولی عالی است که می تواند چندین معیار موتور جستجو را برای وب سایت شما ردیابی کند. از GSC، Moz یا ابزارهای دیگر برای ردیابی حجم ترافیک جستجویی که وب‌سایت شما در حال حاضر دریافت می‌کند، همراه با عبارات کلیدی که ترافیک ایجاد می‌کنند، استفاده کنید. این به شما امکان می دهد ترافیک دریافتی خود را قبل از شروع پروژه بازاریابی سئو و در نهایت نحوه تغییر ترافیک موتورهای جستجو ثبت کنید. اگر از ابزار پولی مانند Moz استفاده می‌کنید، می‌توانید تغییرات رتبه‌بندی عبارات کلیدی و اعتبار دامنه خود را در طول زمان پیگیری کنید.

سوالات متداول

چگونه سازمان ها می توانند نتایج سئو مارکتینگ را افزایش دهند؟

بهترین روش تقویت بازاریابی موتورهای جستجو، استفاده از یک استراتژی اختصاصی برای سئو داخلی و خارجی است. تولید محتوا مهم ترین حلقه این زنجیر است. بدون تولید محتوای برتر به طور منظم، به دست آوردن محبوبیت و ایجاد پیوندهای گسترده دشوار است. در پایان روز، کارآمدترین و بهینه ترین صفحه بدون محتوای عالی برای افزایش ترافیک کاربرد چندانی ندارد.

آیا سئو مارکتینگ تغییر می کند؟

از دیدگاه کلی، موتورهای جستجو به طور مداوم در تلاش هستند تا رویکرد خود را برای ارائه نتایج جستجوی بهینه برای هر پرس و جو اصلاح کنند. هدف نهایی ارائه بهترین پاسخ به کاربر جستجو در سریع ترین زمان ممکن است. در نتیجه راه های سئو مارکتینگ برای سئوی کلاه سفید همواره مثبت بوده و تغییر زیادی به همراه ندارد.

 

مطالب مشابه

هنوز هیچ دیدگاه ثبت نشده است، لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *