Skip to content

ترندهای جدید تولید محتوا در 2023

ما 7 مورد از ترندهای جدید تولید محتوا در 2023  را بررسی می کنیم و خواهیم گفت که چگونه محتوای وب سایت خود را برای حداکثر تعامل و بازگشت سرمایه بهینه کنید. از آنجایی که فناوری های جدید مانند هوش مصنوعی و ChatGPT همچنان پیچیده تر می شود، بسیاری از مردم در مورد آینده این زمینه ها نامطمئن هستند.

آیا الگوریتم‌های جستجو و مردک هوش مصنوعی را می‌پذیرند یا کاملاً آن را رد می‌کنند؟ آیا ما قادر به متوقف کردن هوش مصنوعی خواهیم بود؟ آیا هوش مصنوعی به صنعت سئو و تولید محتوا آسیب می رساند یا به آن کمک می کند؟ ما در مورد تلاقی بسیاری از گرایش‌ها در صنعت بازاریابی محتوا صحبت خواهیم کرد، که این گرایشات به سرعت در حال تغییر و تحول در رویکرد ما در تولید محتوای روزمره هستند.

ترند تولید محتوا در 2023
تولید محتوا با ترند های جدید سال 2023

ترندهای تولید محتوا در 2023

1. محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی

بر کسی پوشیده نیست که برندها برای سال ها از بازاریابی هوش مصنوعی استفاده کرده اند و احتمالاً حتی استفاده از محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را محدود کرده اند. در حالی که گوگل اعلام کرده است که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی برای دستکاری نتایج جستجو، هرزنامه محسوب می شود، همچنین اعلام کرده است که “استفاده مناسب” از هوش مصنوعی برای کمک به محتوا برخلاف دستورالعمل های آن نیست.

تشخیص اینکه گوگل چقدر در تشخیص سیستم‌های هوش مصنوعی کارآمد است دشوار است، اما واضح است که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی چیزی است که باید به دقت مراقب آن بود. طبق یک مطالعه UBS از طریق رویترز، ChatGPT در ژانویه 2023 به 100 میلیون کاربر فعال ماهانه رسید.

2. محبوبیت ویدئوهای کوتاه

یوتیوب، اینستاگرام و متا همگی کوتاه‌های ویدئویی خود را روی پلتفرم‌های خود راه‌اندازی کرده‌اند. پس از راه‌اندازی Reels، پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام  از نرخ تعامل بالاتری برخوردار بوده‌اند. ویدئو های کوتاه و ریلز یک راه عالی برای قرار گرفتن در معرض برند و تعامل با مخاطبان زیادی هستند. بر خلاف ویدیوهای سنتی طولانی، کلیپ های ویدیویی کوتاه فرصت بهتری برای پخش شدن در فضای مجازی دارند و مستقیماً به پدیده جدیدی در رسانه های اجتماعی منجر می شوند.

اینفلوئنسر مارکتینگ
تکامل اینفلوئنسر مارکتینگ

3. تکامل اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ نمرده است. بلکه در حال تکامل است. چیزی که مردم زمانی از آن به عنوان اینفلوئنسر مارکتینگ یاد می کردند، واقعاً به اقتصاد خالق تبدیل شده است. اساساً، بسیاری از برندها با سازندگان آنلاینی که محتوای کوتاه و بلندی تولید می‌کنند که مشترکین را به پلتفرم آنها می‌آورد، همکاری می‌کنند.

واضح است که رقابت مجدد بین غول‌های رسانه‌های اجتماعی و تکامل رسانه‌های اجتماعی، امتیاز بیشتری را برای سازندگان فردی قائل می شوند. تقریبا همه کسب و کار ها از افراد مشهور و تولیدکنندگان محتوای روزمره برای تبلیغ برندها و پیام‌هایشان همکاری می‌کنند.

4. اهمیت پادکست

پادکست یکی از بسیاری از تلاش‌های ناخوشایند بازاریابان است که در استفاده از فناوری جدید در پیشنهادات کاری خود شکست می‌خورند. درست مانند TikTok و Instagram Reels، پادکست برای برندسازی شخصی و قرار گرفتن در معرض در مقیاس بزرگ بهتر از تاکتیک‌های قدیمی SEO مناسب است.

با این وجود، شنوندگان پادکست از سال 2019 تقریباً 30 درصد رشد کرده است و همچنان ابزار ارزشمندی برای تولیدکنندگان محتوا و مشارکت برندها است. پیشنهاد می‌ شود در صورت امکان پادکست را در استراتژی رهبری فکری خود بگنجانید و با پادکست‌هایی همکاری کنید که مخاطبان آن متناسب با برند شما باشد. پادکست برای هر برندی مناسب نیست، اما برای اینفلوئنسرها، مدیران عامل و تولیدکنندگان محتوا که برند شما با آنها شریک است می‌تواند عالی باشد.

تجربه شخصی در تولید محتوا
استفاده از تجربه شخصی در محتواها

5. بهره مندی از تجربه شخصی

پرورش اعتماد از طریق رهبری فکری و برندسازی شخصی امروزه پررنگ تر از گذشته است. اگر مقاله ای را در مورد اصول سئو جستجو می کنید، بیشتر روی کدام سایت کلیک می کنید؟ سایتی که تاکنون به دفعات به آن مراجع کرده اید یا یک وبلاگ تصادفی؟

در واقع، برندسازی شخصی و تجربه بسیار مهم هستند، گوگل حتی یک حرف جدید به نام اختصاری EAT (اکنون E-E-A-T) برای کلمه “تجربه” اضافه کرده است. بنابراین، داستان های بیشتری بگویید و همدلی بیشتری را در نوشتار خود منتقل کنید. شما می توانید از ابزارهای ذکر شده در بالا استفاده کنید و نوشته خود را شخصی تر کنید تا در معرض دید بیشتری قرار بگیرید.

6. به روز بودن داده های مورد نیاز

با کمی دقت، میتوان متوجه شد که پادکست و کوتاه های ویدیویی تقریباً برای 99٪ از کسب و کارها معنی ندارند. در عوض، استفاده از فناوری و تمرکز بر محتوای داده محور برای رقابت در فضای بازاریابی دیجیتال در سال 2023 نکته کلیدی است. خوشبختانه، یادگیری ماشینی این کار را آسان‌تر از همیشه می‌کند.

سرمایه گذاری روی نرم افزارهای خوب مانند SE Ranking، Semrush یا Ahrefs به شما کمک می کند تا در مورد رقابت بیشتر بدانید و به رقابت بپردازید. به طور مشابه، به‌روزرسانی Universal Analytics به Google Analytics 4 اطلاعات دقیق‌تری در مورد معیارهای جستجوی ضروری و استراتژی‌هایی که می‌توانید برای بهبود کمپین‌های خود اتخاذ کنید، به شما می‌دهد.

7. یکپارچیگی تجربه صفحه و ارزش

در نهایت، فناوری اتصال بیشتر بین تمام پلتفرم‌های وب ما را امکان‌پذیر می‌کند و توانایی ایجاد قیف‌های بدون درز و تجربیات کاربر بسیار مهم است. یکی از نوآوری هایی که در سال گذشته برایم جالب بود، افزایش محتوای قابل خرید یا توانایی خرید محصولات در یک ویدیو یا وبلاگ جاسازی شده است.

نوآوری‌های کوچکی از این دست، سهولت تبدیل را افزایش می‌دهند و تبدیل سرنخ‌ها را همگام‌سازی می‌کنند.

کلام آخر

با پیشرفت تکنولوژی، نیاز به ایجاد تعادل بین انگیزه تکمیل بیش از حد گردش کار با هوش مصنوعی و ارگانیک نگه داشتن نوشتار دشوار خواهد بود. با این وجود، کاربران و موتورهای جستجو محتوای خلاقانه و ارگانیک را به هوش مصنوعی ترجیح می دهند.

آیا این بدان معناست که هوش مصنوعی بی فایده یا مضر است؟ خیر. در عوض، حوزه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانیم از هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی گردش کارمان استفاده کنیم، خطاهایی را که معمولاً از دست می‌دهیم تشخیص دهیم و به ما در خودکارسازی برخی از فرآیندهای داخلی کمک کنیم.

سوالات متداول

آینده تولید محتوا چگونه خواهد بود؟
در پایان، آینده صنعت محتوا نویسی روشن و پر از فرصت برای کسانی است که مایل به انطباق و تکامل هستند. نویسندگان محتوا با جلوتر ماندن از روندها، تمرکز بر تخصص خاص و اتخاذ فناوری‌های جدید، می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کارشان مرتبط، ارزشمند و مورد تقاضا باقی می‌ماند.

آیا هوش مصنوعی آینده تولید محتوا است؟
با ظهور هوش مصنوعی (AI) و پردازش زبان طبیعی (NLP)، آینده تولید محتوا با امکانات جدیدی شکل می‌گیرد که زمانی غیرقابل تصور بود. ابزارهای نوشتاری مبتنی بر هوش مصنوعی رایج‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند و نحوه تولید و تحلیل محتوا را تغییر می‌دهند.

آیا هوش مصنوعی جایگزین تولید کنندگان خواهد شد؟
هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که برخی از وظایف را که به طور سنتی توسط تولید کنندگان انجام می‌شود، خودکار انجام دهد، مانند تولید محتوا و بهینه‌سازی. با این حال، بعید است که هوش مصنوعی به طور کامل جایگزین نقش آن ها شود.

مطالب مشابه

هنوز هیچ دیدگاه ثبت نشده است، لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *