Skip to content

بهترین ترفند های سئو در سال 2023

با افزایش رقابت آنلاین، همیشه باید مطمئن شوید که استراتژی‌های سئوی شما با شیوه‌های فعلی همسو هستند. با پیشرفت بازاریابی دیجیتال، ترفندهای جدید و بهتری به وجود آمده اند. استراتژی‌های سئو و گام‌های عملی آن با اینکه کار آمد هستند اما علم موشکی نیستند. برای اینکه از رقبای خود متمایز شوید و در گوگل رتبه بالاتری کسب کنید باید با آخرین و بهترین ترفند های سئو همراه باشید. ما در این مقاله سعی کرده ایم بهترین ترفند های سئو در سال 2023 را جمع آوری کنیم.

حتی کارشناسان سئو مدت زمان معقولی را به طور منظم اختصاص می دهند تا بفهمند چگونه بازی سئوی خود را برای رتبه بالاتر بهبود بخشند. از آنجایی که به نظر می رسد تغییرات جدید در صنعت سئو اغلب اتفاق می افتد، اگر همیشه به روز باشید و مطمئن شوید که بهترین شیوه های به روز سئو را دنبال می کنید، شکست دادن رقبای خود آسان تر می شود.

ما در این مقاله تاکتیک های ضروری بهینه سازی موتور جستجو را آماده کرده ایم.

بهترین ترفندهای سئو در سال 2023
بهترین ترفند های بهبود رتبه سایت

11 مورد از بهترین ترفند های سئو 2023

بیایید با تمرکز بر برخی از تغییرات الگوریتم جدیدتر و ویژگی های Google شروع کنیم.

1. وب سایت خود را برای Google Discover بهینه کنید

Google Discover یک فید است که در صفحه اصلی گوگل برای کاربران تلفن همراه ظاهر می شود. فعالیت های جستجوی کاربر را برای درک علایق و ترجیحات آنها ارائه می دهد. بر اساس علایق و ترجیحات بازدیدکنندگان، مناسب ترین پرسش های جستجو را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

بهینه سازی وب سایت شما برای Google Discover می تواند ترافیک وب سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و شما را با میلیون ها مشتری بالقوه تجاری مرتبط کند.

عوامل موثر بر بهینه سازی وب سایت برای Google Discover:
 • تقویت کیفیت محتوای وب سایت
 • از تصاویر عالی استفاده کنید؛ این همان چیزی است که گوگل توصیه می کند.
 • از ویدیوهای با کیفیت بالا و بهینه‌سازی وب استفاده کنید. ویدیو تغییر دهنده الگوریتم بازی است و شما باید به Google Discover نیز به همین شکل فکر کنید.
 • به دلیل اهمیت بهینه‌سازی برای موبایل، وب‌سایت خود را برای صفحات موبایل شتاب‌داده (AMP) بهینه کنید.

2. پاسخ های ویژه

باید رتبه بندی یک پاسخ ویژه یا featured snippet را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود بهبود ببخشید، زیرا این قسمت اغلب در بالای صفحات نتایج جستجو ظاهر می شوند. گوگل اسنیپت ترفند پیشرفته‌ ای برای پاسخ به هدف کاربر است؛ به نفع جستجوهای ارگانیک است، زیرا توجه و کلیک‌های بیشتری را از سوی مردم جلب می‌کنند. شما می توانید بازدیدکنندگان زیادی را از این طریق به وب سایت خود بکشید.

نحوه بهینه سازی برای featured snippet

 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی مناسب انجام دهید و روی عبارت‌های جستجوی نوع سؤال تمرکز کنید.
 • نتایج را در بخش درخواست افراد برای الهام گرفتن در مورد اینکه چه محتوایی پوشش می دهد، مرور کنید.
 • از سبک هرم معکوس برای فرود اسنیپت ها استفاده کنید.
 • تعداد کلمات بهینه برای هر پاسخ برجسته، 40-50 کلمه است.
 •  افزودن بخش پرسش و پاسخ در وب سایت شما نیز یک استراتژی موثر است.

3. الگوریتم BERT

طبق الگوریتم جدید گوگل، BERT تقریباً 10 درصد از جستجوهای جستجو را تحت تأثیر قرار می دهد. به این معنی است که باید به استراتژی های سئو توجه کنید و از هم اکنون تغییرات را شروع کنید. با اجرای این تغییرات، وقتی کسی آن را جستجو می کند، پست یا مقاله وبلاگ را در بهترین رتبه مشاهده خواهد کرد.

شما می توانید قدرت هوش مصنوعی را ببینید زیرا BERT بر هدف کاربر تمرکز می کند و سپس صفحات مربوطه را پیدا می کند. این سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی به جای کلمات تکی بر موضوعات تمرکز می کند، بنابراین بهینه سازی محتوای شما در هنگام استفاده از این روش برای بهبود خوانایی یا دسترسی، بر رتبه بندی SEO شما تأثیر می گذارد.

چگونه می توانید وب سایت خود را برای BERT بهینه کنید؟

همانطور که مهم ترین به روز رسانی پنج سال گذشته بوده است. با توجه به الگوریتم BERT، همیشه می گوید که محتوا باید برای پاسخگویی به هدف کاربر نوشته شود. بنابراین هنگام نوشتن موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • محتوای کوتاه و فشرده

از سخنان بلند و غیر ضروری خودداری کنید

یکی از بهترین ترفند های سئویی اراه پاسخ مستقیم به مخاطب است است.سعی کنید برای ارضای هدف جستجو پاسخی مستقیم بدهید. لقمه را دور سر مخاطب نچرخانید!
مطالب مفید و آموزنده بنویسید.

 • تمرکز روی سئوی درون صفحه

این به معنای تمرکز بر توضیحات متا، تگ‌های عنوان، H1، h2 و ساختارهای URL است.

 • از زبانی آسان برای درک استفاده کنید

سعی کنید به زبان گویا و روان صحبت کرده و مطالب را ساده تر توضیح دهید. هرچقدر ساده تر توضیح دهید کاربر بیشتر به ماندن در صفحه ترغیب میشود.

استفاده از کلمه کلیدی در محتوا
محتوای با کیفیت و مرتبط به کلمه کلیدی

4. کیفیت محتوا

محتوا را طبق هدف جستجوی کاربران بسازید. ارضای عطش جستجوی کاربران هدف نهایی موتور جستجو است. بهینه سازی کلمات کلیدی، محتویات، تصاویر و بک لینک ها با توجه به هدف کاربر، به طور خودکار وب سایت شما را در موتور جستجو رتبه بندی می کند. وب سایت شما باید اطلاعاتی، جذاب، تجاری و همچنین کاربر پسند باشد.

محتوای با کیفیت بالا باعث افزایش ترافیک، بازدیدکنندگان بیشتر می شود و می تواند منجر به نرخ تبدیل بالاتری شود. این شامل نوشتن محتوای جلب توجه برای جذب مخاطب است. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما قابل خواندن است و خوانندگان آن را دوست دارند. برای آن، باید در حین سرگرمی بنویسید و اهداف جستجو را فراموش نکنید. مراقبت از همه این موارد در هنگام نوشتن، نتایج آنی را نشان نمی دهد، اما تأثیرات مثبت خود را به همراه خواهد داشت و می تواند یکی از ترفند های سئو به شمار رود.

5. عبارات کلیدی طولانی

گوگل با هر به روز رسانی که انجام می دهد پیشرفته تر می شود. اکنون گوگل می‌فهمد که اگر شخصی به دنبال جاروبرقی مناسب باشد، کلمات کلیدی مرتبطی وجود دارد که گاهی شامل یک یا چند کلمه کلیدی است که به جستجو مربوط می‌شوند.

غیرقابل انکار است که کلمات کلیدی کوتاه رقابتی تر هستند، اما کلمات کلیدی بلند با بیش از سه کلمه می توانند دامنه شما را به رتبه اول در گوگل ارتقا دهند. هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی تکنیکی برای تجدید استراتژی کلمات کلیدی شما در سال 2023خواهد بود. این می تواند به شما در بهینه سازی صفحه وب یا یک مقاله خاص کمک کند. برای اطمینان از اینکه محتوای خود با رتبه‌بندی کلمات کلیدی طولانی، باید محتوای با کیفیت و جذابی ایجاد کنید که نیازهای کاربر را توجیه کند.

6. عناوین متا و توضیحات مربوطه

شما باید هدف صفحه وب خود را به وضوح توصیف کنید، و عناوین و توضیحات متا برچسب هایی هستند که برای این منظور استفاده می شوند. این راهی است که شما می توانید محتوای یک صفحه وب را برای بازدیدکنندگان خود و ربات های موتور جستجو تعریف کنید. اینها به افراد کمک می کند تا مستقیماً در مورد محتوای شما و به طور غیرمستقیم درباره کارهایی که کسب و کار شما انجام می دهد مطلع شوند.

همچنین باید از عناوین جذاب و توضیحات آموزنده استفاده کنید. عناوین محتوا باید در دسترس، کوتاه و جذاب باشد. به یاد داشته باشید، شما در حال رقابت با سایر نتایج جستجو برای همان پرس و جو هستید، بنابراین اگر قصد دارید رقبا را شکست دهید و کاربر را وادار به کلیک بر روی نتایج جستجوی شما کنید، اتخاذ این تکنیک کوچک می تواند به طور قابل توجهی ترافیک وب سایت شما را تغییر دهد.

ایجاد بک لینک موثر
بک لینک موثر در بهبود رتبه سایت

7. بک لینک های موثر و با کیفیت ایجاد کنید

لینک بیلدینگ یکی از عوامل حیاتی است که توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو برای رتبه بندی محتوا مورد استفاده قرار می گیرد. این به عنوان یک گواهی عمل می کند که از طریق آن گوگل کیفیت محتوای شما را قضاوت می کند و آن را در بالای نتایج جستجو قرار می دهد. در سال 2022، بک لینک های با کیفیت بالا تفاوت زیادی ایجاد خواهند کرد. امروزه، نمی‌توانید یک استراتژی سئو موفق بدون ایجاد لینک‌های باکیفیت به وب‌سایت خود از سایر سایت‌ها با اعتبار معتبر و قابل اعتماد در بازارهای خاص خود داشته باشید.

عوامل موثر برای ایجاد بک لینک موثر:

 • با سایر مشاغل موجود در حوزه خود ارتباط برقرار کنید و با وب مسترهای مختلف برای بک لینک به وب سایت خود تماس بگیرید.
 • از وب سایت های دایرکتوری معتبر به عنوان منبع ترافیک اضافی، هایپرلینک ایجاد کنید.
 • چند اینفوگرافیک جذاب بسازید و یک لینک برای منبع آن محتوا تهیه کنید. همچنین، می‌توانید یک کد Embed قرار دهید که از طریق آن افراد دیگر می‌توانند آن اینفوگرافیک را بگیرند و آن را در وب‌سایت خود قرار دهند، که به وب‌سایت شما باز می‌گردد.
 • مهمان محتوای مرتبط را در وبلاگ های دیگر ارسال می کند
 • یک تحلیل رقابتی انجام دهید تا ببینید رقبای شما کجا بک لینک دارند تا فرصت های بک لینک جدید را پیدا کنند
 • با وبلاگ نویسان باتجربه در جایگاه خود که ممکن است در حال حاضر وبلاگ نویسی مهمان در سایت مورد نظر شما باشند، تعامل داشته باشید
 • بسیاری از وبلاگ نویسان با نوشتن نقد و بررسی برای محصولات و خدمات مختلف امرار معاش می کنند. بنابراین، با برخی از وبلاگ نویسان باتجربه تماس بگیرید تا نظرات خود را با پیوندی به محتوای تبلیغاتی خود بنویسند، که ترافیک هدفمند را به وب سایت شما هدایت می کند.
 • سعی کنید محتوایی بسازید که مخاطب علاقه مند به مطالعه در مورد آن باشد. با این حال، دستورالعمل های مربوط به وب مستر گوگل را در مورد این موضوع به خاطر داشته باشید.

8. بهینه سازی برای جستجوی صوتی

معرفی دستیارهای صوتی، برندها را مجبور به اتخاذ استراتژی های نوآورانه برای استفاده از فرصت های جدید کرده است. با توجه به اینکه 27 درصد از جمعیت آنلاین جهان از جستجوی صوتی در تلفن همراه و بیش از 4 میلیارد دستیار صوتی در دستگاه‌های سراسر جهان استفاده می‌کنند، برندهایی که از بهینه‌سازی محتوای خود برای جستجوی صوتی خودداری می‌کنند، فرصت‌های قابل توجهی را روی میز باقی می‌گذارند. چندین جنبه کلیدی برای بهینه‌سازی جستجوی صوتی وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین عناصر سئو هنگام بهینه‌سازی برای جستجوی صوتی، قطعه‌های برجسته هستند. یک نتیجه جستجو که در بالای صفحه نتایج جستجو نشان داده شده است، که به طور خاص توسط گوگل به عنوان بهترین پاسخ به درخواست کاربر انتخاب شده است.

مطالب مشابه

هنوز هیچ دیدگاه ثبت نشده است، لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *