Skip to content

اشتباهات لینک سازی

لینک های وب سایت های حرفه ای به عنوان نشانه ای از حمایت از گوگل عمل می کنند. هرچه افراد بیشتری از سایت شما حمایت کنند، شما معتبرتر و صادق تر می شوید. یکی از استراتژی های ضروری که همه متخصصان سئو در اختیار شما قرار می دهند، لینک سازی و حذف هر گونه خطای لینک سازی موجود است. ما در این بخش اشتباهات لینک سازی را که معمولا افراد انجام می دهند، توضیح می دهیم.

لینک سازی نقشی حیاتی در سئو ایفا می کند. بسیاری از مراحل لینک سازی برای به دست آوردن بک لینک به وب سایت شما از سایر سایت های معتبر طراحی شده اند. توجه داشته باشید که اگر نیاز دارید در گوگل رتبه خوبی داشته باشید، به هیچ بک لینکی نیاز ندارید. شما به لینک های با کیفیت نیاز دارید

بروز اشتباهات لینک سازی، ناخودآگاه می تواند به رتبه شما آسیب وارد کند. بنابراین، در زیر برخی از مهم ترین اشتباهات لینک سازی وجود دارد که همیشه باید مراقب آنها باشید.

مهم ترین اشتباهات لینک سازی

مهم ترین اشتباهات لینک سازی
متداول ترین اشتباهات در لینک سازی

 

1.دریافت لینک از خدمات سئو نامعتبر

استخدام آژانس های سئو برای ارائه لینک یک استراتژی عالی برای بهبود رتبه وب سایت شما است. با این حال، انتخاب آژانس نامناسب باعث هدر رفتن پول و زمان شما می شود یا بدتر از آن، می تواند بر رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو تأثیر منفی بگذارد. بنابراین، مطمئن شوید که خدمات SEO را انتخاب کنید که نتایج عالی ارائه می دهد. شرکت های باتجربه تر لینک سازی موثری را ارائه می دهند که می تواند رتبه شما را بهبود بخشد. آن‌ها لینک‌های باکیفیت معتبر و سایت‌های مرتبط را برای افزایش ترافیک وب‌سایت شما ارائه می‌کنند.

2. لینک دادن به محتوای کم کیفیت

یکی دیگر از اشتباهات لینک سازی، بک لینک دادن سایت های معتبر به یک مقاله نازک و با کیفیت پایین است. شما نباید تنها بر روی یافتن اعتبار و سایت های مرتبط در لینک بیلدینگ تمرکز کنید. به یاد داشته باشید که شما همچنین باید روی ایجاد محتوایی که شایسته آن بک لینک ها باشد تمرکز کنید.

به عنوان مثال، اگر وب سایت شما برای نزدیک به 400 میلیون کاربر در نظر گرفته شده است، محتوای آموزنده، واضح، کاربردی و مفید برای آنها ایجاد کنید. ایجاد محتوای باکیفیت گام اولیه برای دریافت بک لینک است.

3.پیوند دادن مکرر به یک صفحه وب

یک صفحه لندینگ می تواند به جذب ترافیک بیشتر به سایت شما کمک کند. اما خلاقیت خود را محدود نکنید. در لینک سازی، هدف شما بهبود EAT یا تخصص، قدرت و اعتماد موتور جستجو است. بنابراین، سعی کنید همه چیز را با هم مخلوط کنید.

لینک به صفحه اشتباه
لینک سازی خارجی و اشتباهات آن

4. ساخت لینک های نامربوط

هرگز به یک صفحه وب که محتوای غیر مرتبط با سایت شما دارد، بک لینک ندهید. این نیز یکی دیگر از اشتباهات لینک سازی است که می تواند بر رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر منفی بگذارد. به عنوان مثال، اگر وب سایتی بر اساس استخراج ارز دیجیتال دارید، بک لینک به یک سایت سلامت و زیبایی ایجاد نکنید. در غیر این صورت کاربران به سایت قبلی باز می گردند یا از صفحه خارج می شوند.

بنابراین، مطمئن شوید که در حال ایجاد بک لینک برای سایت هایی با جایگاه مشابه خود هستید. ارتباط برای جذب ترافیک به وب سایت شما حیاتی است.

5.نادیده گرفتن پیوندهای نوفالو

لینک های نو فالو لینک هایی هستند که رتبه صفحه را منتقل نمیکنند. آنها پیوندهایی با تگ HTML rel=”nofollow” هستند که باعث می شود موتورهای جستجو آنها را نادیده بگیرند. اما نادیده گرفتن این لینک ها نیز جزیی از اشتباهات لینک سازی تلقی می شود. استفاده از پیوندهای بدون دنبال کردن در وب سایت شما می تواند رتبه شما را با افزودن تنوع به پیوندهای وب سایت شما بهبود بخشد.

6. بیش از حد حریص بودن

متأسفانه، بسیاری از وب مسترها همچنان 50 بک لینک تصادفی را به جای 5 بک لینک بسیار مرتبط انتخاب می کنند. برای اینکه لینک بیلدینگ واقعاً برای وب سایت شما خوب کار کند، به هزاران بک لینک نیاز ندارید.

البته، این به صنعتی که در آن هستید بستگی دارد، اما همیشه باید بک لینک های مرتبط را انتخاب کنید. خودتان را سرعت دهید. برای دریافت 20 لینک در یک هفته عجله نکنید. سعی کنید واقع بین باشید و هر هفته تعداد متفاوتی لینک بسازید. شما مجبور نیستید برای ساخت لینک عجله کنید.

7.نادیده گرفتن هدف کاربر

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که صاحبان وب‌سایت‌ها و بازاریابان دیجیتال در تلاش برای تقویت نمایه بک لینک خود مرتکب می‌شوند این است که معتقدند هر بک لینک قدیمی یک بک لینک خوب است.

هدف کاربر هدفی است که شخص برای آن در اینترنت جستجو می کند. موتورهای جستجو از عوامل مختلفی برای تعیین نوع هدف کاربر که جستجوگر دارد استفاده می‌کنند، از جمله کلماتی که در نوار جستجو تایپ کرده‌اند، وب‌سایت‌هایی که قبلاً بازدید کرده‌اند، و سابقه جستجوی قبلی‌شان.

اگر محتوایی که در صفحه وب خود پوشش داده اید نامرتبط باشد و با هدف کاربر مطابقت نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که بازدیدکننده به سرعت متوجه این موضوع شود و به سرعت بازگردد. اگر این اتفاق به یک روند تبدیل شود، نرخ پرش شما برای آن صفحه افزایش می یابد و متعاقباً به معیارهای آن آسیب می رساند و احتمالاً در صفحه نتایج موتور جستجو (SERPs) مجازات می شود.

8.استفاده بیش از حد از Exact Anchor Text

Anchor text متن قابل کلیکی است که برای یک هایپرلینک استفاده می شود. کاربران از این نوع پیوند برای پیمایش بین صفحات داخلی یا خارجی وب سایت ها استفاده می کنند. بیشتر لینک ها را به عنوان متن آبی می شناسید که وقتی ماوس خود را روی آنها می گذارید، زیر آنها قرار می گیرد، اما می توان از آنها در تصاویر نیز استفاده کرد.

 استفاده از Exact Anchor Text که با کلمه کلیدی تمرکز مطابقت دارد، تمرین خوبی است اما استفاده بیش از حد از متن لنگر دقیق و استفاده نکردن از تغییرات یک کلمه کلیدی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. 

گوگل می تواند استفاده بیش از حد از انکر تکست را به عنوان هرزنامه تلقی کند. و حتی ممکن است رتبه صفحه شما را کاهش دهد. ممکن است تغییرات کلیدواژه‌ای را که مجموعه وسیع‌ تری از عبارات جستجو را پوشش می‌دهند، از دست بدهید و ترافیک بعدی را از دست بدهید.

چگونه اشتباهات لینک سازی خود را برطرف کنیم؟

مهم است که به روش های لینک سازی خود نگاه کنید و تعیین کنید که در کجا ممکن است اشتباه کنید. با رفع این اشتباهات، می توانید سئوی خود را بهبود ببخشید و در دراز مدت نتایج بهتری را در رتبه بندی موتورهای جستجو مشاهده کنید.

 

مطالب مشابه

هنوز هیچ دیدگاه ثبت نشده است، لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *