Skip to content

مقاله آشنایی با پینترست را دنبال کنید. پینترست یک تخته پین یا دفترچه عکس مجازی است که به کاربران اجازه ی به اشتراک گذاری و سازماندهی تصورات بصری و پیوند به سایت های خارجی را می دهد. حتی می توانید به آن به عنوان یک موتور جستجوی بصری فکر کنید. در واقع، یک مطالعه Ahalogy نشان داد که 42٪ از پینرهای (سنجاق زن) فعال ترجیح می دهند از پینترست به جای موتورهای جستجو استفاده کنند. کاربر می تواند هر چیزی را حول وب سنجاق بزنند (پین کنند) و دیگر کاربران می توانند عکس های آنها را دوباره سنجاق (پین)بزنند.و کاربران می توانند تابلوهایپینترست خود را با طبقه بندی مطالب در صفحات سازماندهی کنند.

پینترست می تواند به اهداف مختلف بسته به نوع کسب و کارِ مورد تبلیغ شما کمک کند.برای سازمان های B2B، این یک راه عالی برای مرتب کردن محتوای بصری مانند اینفوگرافیک ها، ویدیوها، فرهنگ شرکت، و حتی پست های وبلاگ است. صفحات پینترست همچنین می توانند براییک صفحه هدف براییک کمپین، رویدادیا ارائه استفاده شوند. تابلوها یک راه منحصر به فرد برای سازماندهی محتوا ارائه می دهند که به طور بصری برایمشتری احتمالیهای شما جذاب هستند، اما همیشه اطمینان حاصل کنید که محتوای شما برای مخاطبینتان مناسب باشد.

اطمینان حاصل کنید که از یک ترکیب محتوای خوب در صفحات پینترست خود استفاده می کنید.دنبال کنندگان می خواهند ترکیبی از محتوای کسب و کار و فرهنگ را ببینند.تابلوهای اینتل شامل عناصر مختلفی است که برند را نشان داده و همه چیز را از طراحی، محصولات، فرهنگ و ارزش های خود پوشش می دهد. آشنایی با پینترست برای هر مارکتری است.

هنگام پین کردن، جالب ترین جنبه بصری را به اشتراک بگذارید، مانند بنر، اسلایدیا صفحه کاور خاص تا بیشترین جذابیت را داشته باشید و برند شما را متعلق به آن نشان دهد.فقط مطمئن شوید که تمام محتوای شما به صورت بصری جذاب، الهام بخش، یا جالب است.

برای سازمان های مصرف کننده، پینترست یک ابزار ارزشمند است که اجازه می دهد برندها نه تنها ایجاد محتوا برای تقویت احساس و ظاهر برند خود داشته باشند؛ بلکه همچنین بسته به محصول، بتوانند بعنوان یک پلتفرم محرک گفتگوها و فروش عمل کنند.از خرده فروشی تا تناسب اندام تا بسته های تعطیلات و فراتر- پینترستدر حال تبدیل شدن به یک مولد گفتگوی ارزشمند برای بسیاری از بازاریابان است.یک برند مصرف کننده مانند خرده فروش بهسازی خانه یLowe’s، پست هاییمی گذارد که شامل نکات و الهام بخشی، تبلیغ محصولات می باشد؛ برخی از این پست ها ترکیبی از این موارد هستند.

پین کردن کیف های دستی و دامن، به طور مستقیمیا از طریق طرفداران، یک راه عالی برای خرده فروشان برای بازاریابی اجتماعی کالاهایشان است، اما شرکت هایی که بسته های مشاوره ای یا موتورهای هواپیما را به فروش می­رسانند، در طرح های بازاریابی خود پینترست ندارند. آیاباید باشند؟ اگر یک برند به هر یک از موارد ذیل اهمیتمی دهد  یا پول خرج آنها می کند، پس جواب «بله» است.

 

آگاهی

پلتفرم پینترستیک موتور جستجو در خود است، به خریداران شما امکان جستجوی محتوایموردعلاقه­شان را می دهد  که می تواند برند شما باشد.

 

درگیری ذهنی

آیا محتوای جالبی دارید که در سایر کانال های اجتماعی به شکل خوبی به اشتراک گذاشته اید؟چرا آن را پین نکردید؟همانطور که مخاطبان فیسبوک با مخاطبان توییتر متفاوت هستند، پینترست به شما امکان دیده شدن در نظر جمعیت متمرکز تر از نظری بصری را می دهد  که شاید ساعات کمتری را روی فیسبوک و توییتر صرف کنند.پین های محتوایی می تواند یک راه عالی برای مخاطبان شما به منظور جمع آورییک کتابخانه از دارایی های مفید باشد که می توانند به آن مراجعه کنند.

 

برندسازی

آیا شما یک شرکت طراحی پیشرو هستید؟یا به طور معمول کمپین های طراحی پیشرو را توسعه می دهید؟پینترست همه چیزش در مورد تصاویر است، بنابراین با این حقیقت روبرو هستیم که طراحان گرافیکییکی از نیرومند ترین گروه های پین کننده هستند و گروه خلاق شما را مجبور به پین کردن کار خود به منظور الهام بخشی و الهام گرفتن می کنند.درست همانطور که طراحان، طراحی های الهام بخش را پین و بازپینمی کنند، بازاریابان نیز کمپین های الهام بخش را پین و بازپینمی کنند.یک تابلوی شرکت را به منظور نشان دادن زیبایی بازاریابی خود به همتایان ایجاد کرده و حسن اعتبار خود را میانمشتری احتمالیها و نامزدهای شغلی احتمالی بعنوان یک شرکت بسیار با کیفیت، بسازید.بعد، یک تابلو با پینهای کمپین های بازاریابی برندهای دیگر ایجاد کنید که الهام بخش شما هستند.

 

تبدیلات 

پین می تواند به یک صفحه در وب سایت دیگری لینک شود، که به برندها امکان هدایت خریداران را به یک صفحه هدف براییکgated asset  (اطلاعاتی که به مخاطب پیشنهاد دانلودشون داده میشه) یا صفحه ثبتنام یا به یک صفحه خرید محصول را می دهد .جستجو پینترست عمدتا این است که چگونه افراد، شما و پین های شما را پیدامی کنند و همه چیز به کلمات کلیدی بستگی دارد.به عنوان مثال، یک عکس از یک ماهی بدون شرح، در جستجو برای”ماهی”یافت نخواهد شد.با این حال، اضافه کردن یک توصیف(صفت های کمکی!) بلافاصله نگاه ها را سمت پین شما میبرد.کلمات کلیدی مرتبط و محبوب در توضیحات پین ها و تابلوهایتان قرار دهید و مطمئن باشید که نظرات، پسندها و فالوی بیشتری میگیرید.

درست مثل هر پلتفرم شبکه های اجتماعی دیگری،پینترست به محتوای تازه جایزهمی دهد .بنابراین در حالی که پر کردن یک تابلو با بازپین ها بسیار آسان است، نهایتا سریعترین راه برای افزایش دنبال کردن شما، پین کردن موارد جالب توجه و جدید است.

 

نکات و ترفندها آشنایی با پینترست 

کلمات کلیدی مناسب: برای توصیف پین های خود از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید تا کاربران بتوانند به راحتی آنها را پیدا کنند.با توجه به مطلب RJMetrics، بیش از 80٪ازپین ها، بازپین هستند؛ در صورتی که مخاطبانتان بتوانند شما را یافته و ارتباط برقرار کنند، این فرصت به برند شما داده می شود تا همه گیر شود.اگر شما یک بازاریاب مصرف کننده هستید، قیمت های افزوده به پین های خود را درنظر گیرید.طبق یک مطالعه توسط Shopify، پین ها دارای قیمت36 درصد بیشتر از پین های بدون قیمت پسندیدهمی شوند.

تابلوهای خود را در مورد موضوعات مختلف سازماندهی کنید: مجموعه محصولات مختلف، فرهنگ شرکت، الهامبخشی، چگونگی و …برای شروع، سندای انواع مختلف دارایی را که می توانید در پینترست به اشتراک بگذارید، مستند کرده و سپس آنها را به دسته های متداول گروه بندی کنید.بعضی از دسته های شما ممکن است وسیع تر باشد (جالب اداری)، در حالی که بقیه خاص تر هستند (اینفوگرافیک ها).

کسب تاییدیه:‌به عنوان یک کسب و کار رسمی، تأییدیه بگیرید تا کاربران به عنوان یک منبع قابل اعتماد اطلاعات، شما را ببینند. باعث می شود که پین های شما به عنوان یک منبع تأیید شده از میان پین های مختلف برای کاربران برجسته شود، که به خصوص اگر در حال هدایت آنان به یک وبسایت دیگر هستید، اینکار بسیار مهم است.

 

تبلیغات پرداختی پینترست 

از طریق پین های تبلیغاتی، می توانید از طریق پین های خود به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید و در نهایت ترافیک بیشتری را نه تنها به تابلوهای خود، بلکه به وب سایت خود برسانید.شما می توانید بر اساس کلمات کلیدی مورد جستجو و علائق، مکان، زبان، دستگاه و جنسیت آنها را هدف قرار دهید.و با پین های قابل خرید، مصرف کنندگان می توانند محصولات را از iOSیاAndroid Appاز طریقیک دکمه “Buy It” بدون نیاز به ترک برنامه خریداری کنند.

امیدوارم از مقاله آشنایی با پینترست استفاده کرده باشید.