Skip to content

با مقاله آشنایی با لینکدین همراه باشید. به عنوان بزرگترین شبکه حرفه ای در جهان روی اینترنت با بیش از 400 میلیون عضو در بیش از 200 کشور و سرزمین، لینکدین راهکار خود را فراتر از یک پلتفرم استخدام و شبکه سازی به منظور گنجاندن صفحات شرکت، راهکار تبلیغاتی بسیار هدفمند و یک پلتفرم انتشار، گسترش داده است.با این افزودنی ها، لینکدین اکنون راهی برای رسیدن به یک مخاطب با یک ذهنیت تجاری است.


برندتان را حاضر  سازید

شرکت ها می توانند یک پروفایل روی لینکدین ایجاد نمایند که محصولات ویترینی، شبکه های کارمند، پست های وبلاگ، رویدادهای آینده و به روز رسانی های وضعیت را نمایش می دهد.مانند توییتر یا فیسبوک، کاربران روی لینکدین می توانند نمایه شما را دنبال کنند تا در مورد شرکت شما چیزهایییاد بگیرند.شما همچنین می توانید فرصت های شغلی را در لینکدین پست کنید و در بین نامزدها جستجو نمایید؛ لینکدین مکان خوبی برای استخدام فرد مستعد است.کارمندان خود را تشویق کنید تا در لینکدین شرکت کنند – اینیک محل حرفه ای برای کارکنان شما است که هم برند شما و هم برندهایشخصی خودشان را تبلیغ کنند.اگر از آنها درخواست کنید تا پست های شرکت را به اشتراک گذاشته و در گروه های مرتبط عضو شوند و شرکت کنند، می توانید شبکه کسب و کار کارمندان خود را به جلو سوق دهید.هرچه مبلغان بیشتری روی لینکدین داشته باشید، فرصت بیشتری برای تبدیل شدن به یکرهبر اندیشه در فضای خود دارید. آشنایی با لینکدین به شما کمک میکند که این شبکه را بهتر بشناسید.


حضوری قوی

حضور قوی لینکدین از طریق استفاده از جنبه های مختلف شبکه اجتماعی که شامل موارد زیر می شود، حاصل می شود.

صفحه نمایه

صفحه نمایه شرکت شما جایی است که کاربر هنگام جستجوی شما یا کلیک بر روی لوگوی شما از یک نمایه کاربر به آنجا وارد می شود.صفحات نمایه شرکت، یک سرویس رایگان لینکدین برای هر کاربری است که به نمایندگی از برند خودش کارش را آغاز می کند.از آنجا که این صفحه هدف برندسازی شده و اولیه شما روی لینکدین است، بسیار مهم است اطمینان حاصل نمایید که با دقت درباره تصاویر و پیام های گزیدهی شما به منظور نمایش برندتان، فکر کنید.

اشتراک محتوا

در صفحه شرکت، توانایی اشتراک گذاری پست ها را دارید.پست کردن روی لینکدین،یک راه کلیدی برای ایجاد دنبال کنندگان و تقویت تلاش های تبلیغات پرداختی شما است (که آن را در فصل بعدی پوشش خواهیم داد).این پست ها می توانند شامل متن، تصاویر، لینک ها، ویدیو های غیر بومی(مانند یک لینکیوتیوب) و دسته اسلاید باشند.مهم است توجه داشته باشید از آنجا که لینکدین بعنوان یک شبکه حرفه ای دیدهمی شود، ترکیب و لحن محتوای شما باید حرفه ای بودن و تعامل با مشتری را هدف بگیرد.متوجه شده ایم از آنجا که کاربران لینکدین برای اهداف حرفه ای آنجا هستند، پست های آموزشی بسیار خوب عمل می کنند.

صفحه ویترین

صفحه ویترین شرکت، یک صفحه فرعی از صفحه شرکت شما است که به منظور برجسته سازی محصولات و خدمات خاص طراحی شده است. وقتی کسب و کار شما راهکار های چندگانه با انواع مختلفی از طرفداران و دنبال کنندگان دارد، صفحات ویتریتی به شکل ویژه ای مفید هستند.به عنوان مثال، PayPalداراییک صفحه نمایشی است که راهکار تجاری آنها را (که صاحبان کسب و کار و فروشندگان کالاها را هدف گرفته است)در مقایسه با ابزار پرداختی که برای مصرف کنندگان دارند، برجسته می کند.داشتن این بخش ها به کاربران امکان می دهد بخش هایی از کسب و کار شما را که مربوط به آنها است، دنبال کنند.

گروه ها

گروه های لینکدین جوامعی هستند که در پلتفرم های اجتماعی حول موضوعات مورد علاقه، صنعت، عنوان، سازمان حرفه ای، برند و غیره تشکیل شده است.در این فضاها، بر اساس مجوزهای گروهی کاربران می توانند مقالات را به اشتراک گذارند، شغل ها را پست کنند، مشورت کرده و به صورت دیجیتالی جمع شوند.گروه ها می توانند یک راهبرد استراتژیک و مهم برای یک سازمان به منظور ایجادیک جامعه از کاربرانش، نشان دادن رهبر اندیشه در یک حوزه خاص و به دست آوردن بینش از نقاط ضعف مشتریاناحتمالی باشند.از یک گروه کاربری تا یک گروه صنعتی، تا یک گروه طرفداری فقط با دعوتنامه، برندها می توانند از گروه ها برایگروه بندی مخاطبان خود و ایجاد گفتگو های مربوطه استفاده کنند.قبل از شروع یک گروه، اهداف خود را شناسایی کنید و تصمیم بگیرید که کدام ساختار گروهی، به بهترین شکل رسیدن به این اهداف را تسهیل می نماید.لینکدین تنوعی از کنترل های عملکردی را در گروه ها عرضه می کند- مانند انتخاب داشتن یک گروه باز یا بسته، خاموش کردن یا روشن کردن توانایی پست کردن شغل ها و غیره.اطمینان حاصل کنید که تنظیمات گروه شما مطابق با اهداف جامعه ای است که در حال تلاش برای ساختن هستید و بیش از حد محدودکننده نباشد -اینهمچنانیک شبکه اجتماعی است. آشنایی با لینکدین در دنیای حرفه ای امروز ضروری است.

گروه های لینکدین، مکان یابی مشتریاناحتمالی را برای شرکت ها آسان می کند.به سادگی لیستی از کلمات کلیدی را که مربوط به مشتری احتمالی شما یا صنایع مورد نظر شما است، ایجاد کنید و یک جستجو برای هر گروه مرتبط با این کلمات کلیدی را انجام دهید.هنگامی که شما گروه های مناسب را پیدا می کنید، در بحث ها مشارکت کنید، سؤال کنید و ارتباط برقرار کنید.


لینکدین برای استعدادهای درخشان، استخدام و شغل ها ( آشنایی با لینکدین ) 

LinkedIn Talent Solutions محصولی است که به استخدام و منابع انسانی کمک می کند و می تواند فرهنگ شرکت شما را نشان دهد.نقطه کانونی این پیشنهاد، صفحه استخدام شرکت است که یک صفحه پرداختی در پشت صفحه نمایه شرکت قرار دارد.صفحه استخدام موجب ارائه بازاریابی، منابع انسانی و بکارگیرییک فضای خاص به منظور اجرای فعالیت هایی است که مربوط به جذب استعدادها است.

این فضا، با به اشتراک گذاشتن شخصیت و برند فرهنگ شرکت شما، تلاش های برندسازی صفحه شرکت شما را تقویتمی کند.بازاریابی و پیام ها در صفحه استخدام شما به طور خاص، کارکنان آیندهیا دنبال کنندگانی را هدف میگیرد که به تمام جنبه های شرکت و شخصیت شما نگاه می کنند.


نکات و ترفندها 

همکاران و دوستان: کارمندان را تشویق کنید تا در LinkedIn Pulseو گروه های لینکدین شرکت کنند تا شبکه خود را بسازند و آگاهی شما را در مورد نام تجاری خود افزایش دهند.

گروه ها: یک گروه برای مشتریان و طرفداران برند یایک گروه صنعتی برای حرفه ای ها در همان فضا ایجاد کنید.

صفحه لینکدین خود را برایSEOبهینه سازی کنید: کلمات کلیدی برتر خود را در توصیف و تخصص های شرکت خود بگنجانید تا یک تاثیر واقعی در نتایج جستجو ببینید.

از LinkedIn Pulseاستفاده کنید: تا اخبار صنعت را پیگیری کنید و با تاثیر گذاران کلیدی ارتباط برقرار نمایید.


تبلیغات پرداختی لینکدین 

لینکدینیک راه عالی برای رسیدن به یک مخاطب با ذهنیت تجاری است.برخی از تبلیغات پرداختی لینکدین عبارتند از:به روزرسانی های حمایت شده و تبلیغات لینکدین که به روز رسانی های وضعیتی و تبلیغات شما را برای مخاطبان مورد نظر شما تقویت می کند.و با InMailحمایت شده، می توانید پیام ها را به طور مستقیم به اینباکس لینکدین کاربر ارسال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آگهی های دیجیتال، راهنمای صریح برای تبلیغات دیجیتال را بخوانید.

امیدوارم از مقاله آشنایی با لینکدین استفاده کرده باشید.