Skip to content

با مقاله آشنایی با اینستاگرام همراه باشید. اینستاگرام یک برنامه به اشتراک گذاری عکس و ویدئو است که برای فروشندگان بیشتر و بیشتر ارزشمند می شود، به خصوص با خرید فیسبوک از این پلتفرم. اینستاگرام با بیش از 500 میلیون کاربر ماهانه فعال، پایگاه کاربری بسیار فعالی دارد.بسیاری از برندهای مصرف کننده هم اکنون موفقیت شگرف اینستاگرام را متوجه شده اند و از آن به منظور نمایش محصولات خود و تعامل با مخاطبین از طریق پست ها، مسابقه ها و جایزه ها، استفاده می کنند. آشنایی با اینستاگرام برای هر مارکتری از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای سازمان هایB2B، شما می توانید از اینستاگرام  برای به اشتراک گذاشتن نقل قول های جالب و تصاویر سرگرم کننده، ضبط رویدادها و عکس های فرهنگی رسمی، و اجرای رقابت ها و مسابقه ی جستجو استفاده کنید.این که آیا شما یک سازمان B2Bیا برند مصرف کننده هستید، در اینجا چند نکته برای کمک به شما در اینستاگرام  وجود دارد:

 

برنامه ریزی

قبل از شروع به اشتراک گذاری عکس ها و درگیر شدن با کاربران، وهله اول برای شما ایجادیک نقشه به منظور کمک به شما در رسیدن به مخاطبینتان با پست هایی است که آنها بپسندند.سوالاتی مانند موارد زیر را از خود بپرسید:

مخاطبان هدف من چه چیزی را می خواهند ببینند؟

چگونه می توانم با عکس ها و ویدیوهایم با آنها ارتباط برقرار کنم؟

درباره چه چیزیاز شرکت من صحبت خواهند کرد؟در اصل، مرحله برنامه ریزی در مورد تعیین برنامه اجرایی و این است که چه چیزی سبب می شود خریداران با برند شما در یک رویه مثبت برخورد کنند.

 

گرفتن

حالا زمان ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای شما است!با ایجاد محتوای بصری خود، اهداف زیر را در نظر بگیرید:

آن را منحصر به فرد کنید:تصاویر و فیلم هایی را پست کنید که تنها در اینستاگرام دیده می شود.

آن را به صورت بصری جذاب کنید: کاربران اینستاگرام دانا و خلاق هستند و وقتی که محتوا را مشاهده می کنند، نکات منفی آن را می شناسند. اگر عکس یا ویدیوی شما ظاهری زیبا ندارد، آن را پست نکنید.

شخصی سازی کنید: عکس ها و ویدیوهایی را پست کنید که بینش شخصی به مخاطب شما در چرخه درونی کارهای محصول یا شرکتها بدهد.مردم می خواهند احساس کنند که بخشی از چیزی هستند و باعث می شود که آنها مانند یک فرد درون شرکت، عجایب کارها را احساس کنند.

مخاطبین خود را شامل کنید:راه هایی برای برجسته سازی دنبال کنندگان خود و تبلیغ آنها پیدا کنید(با اجازه شان).در نظر گرفتن و به رسمیت شناختن مخاطبان، آنها را تشویق به ادامه فعالیت و اشتراک گذاری می کنند.

 

هشتگ

هشتگ اینستاگرام یک ویژگی قدرتمند است که بینندگان شما را درگیر کند.هشتگها به عنوان کلید واژه عمل می کنند و راهی براییافتن عکس ها از طریق جستجوی ساده را فراهم می سازند.هشتگ ها به ویژه زمانی مفید هستند که شما به دنبال تثبیت برند خود بعنوان یک رهبر صنعت و افزایش دنبال کنندگان باشید.

هشتگهایی را اعمال کنید که منحصر به برند و صنعت شما هستند، و همچنین هشتگهایی که کلمات کلیدی محبوب هستند.و به یاد داشته باشید که از هشتگ ها (بیش از یکی!)در تمام پست های خود استفاده کنید.

 

تعامل کنید 

تعامل با مشتریان احتمالی و به اشتراک گذاری، دلایل اصلی استفاده از یکپلتفرم مانند اینستاگرام  است.خوشبختانه راههایی برای برندها وجود دارد:

رویدادها: عکس ها و ویدیوهایی از رویدادها را پست کنید که میزبان مشتریان جاری و احتمالی بوده اید.

موقعیت جغرافیایی: با استفاده از ویژگی موقعیت جغرافیایی،یک نقطه دیگر برای تعامل با بینندگان خود را فراهم کنید.با تگ کردن موقعیت مکانی­تان، کاربران می توانند حساب کاربری و عکسهای شما را به راحتی بیابند. این ممکن است براییک کنفرانس یا رویدادی که میزبانی می کنیدیا برای تبلیغ رویدادهای درون مغازه، مفید باشد.

بازی سازی: مسابقه برای مخاطبانتان برگزار کنید.ارسال عکس توسط بینندگان، ارائه متون یا حل یک پازل درباره عکسهایتان.

 

تبدیل

اینستاگرام تبلیغاتی ارائه می دهد که می تواند فروش مستقیم، تکمیل فرم ها، اشتراک ها، و انواع دیگر فعالیت های تبدیلی را در اختیار شما قرار دهد.در حالی که این ها پست های سازمانی نیستند، اما وقتی در حال ایجاد ترکیب محتوای اینستاگرام خود برای رسیدن به اهدافتان هستید، ملاحظه آنها مهم است.

 

نکات و ترفندها

نام کاربری مناسب: اطمینان حاصل کنید که نام حساب اینستاگرام شما بسیار شبیه نام شرکت شما باشد و آن را به صورت عمومی تنظیم می کند تا کاربران بتوانند به راحتی از طریق جستجو، هشتگ ها و فعالیت­های شبکه هایشان را بیابند.

در زمان اوج پست کنید: از آنجا که اینستاگرام یک برنامه تلفن همراه است، کاربران فقط می توانند به آن بر روی دستگاه های تلفن همراه خود دسترسی داشته باشند و پست های شما به سرعت می توانند تا زمان باز شدن برنامه به پایین بروند.این زمانها بسته به مخاطبان شما متفاوت است.

هشتگ های مناسب: هشتگهایی را شناسایی کنید که برای کسب و کار و محصول شما مناسب است، هشتگهای پرطرفدار (مثل برگشت به پنجشنبه #TBT) که می خواهید در آن شرکت کنید، و آنهایی که برای برند شما منحصربفرد است؛ آنها در هر پست بگنجانید.همچنین از یک هشتگ برندشده نیز استفاده کنید.Simply Measuredگزارش می دهد که 70٪ازهشتگهایی که بیشترین استفاده را داشته اند، برندسازی شده اند.

پست های متفاوت: فقط می توانید تصاویریا فیلم ها را در اینستاگرام ارسال کنید، بنابراین اگر می خواهید یک متن را به اشتراک بگذارید، مانند یک نقل قول یایک نکته مهم، می توانید تصویری را با متن نوشته شده درون آن ایجاد کنید.

استوری: از استوری های اینستاگرام برای ارسال مطالب بیشتر بدون آزار رساندن به مخاطبینتان استفاده کنید.این ویژگی محتوای شما را برای24 ساعت در دسترس قرار می دهد و شما می توانید انتخاب کنید که کدام یک از آنها برای زمان بیشتری در مطالبتان باقی بماند.

 

تبلیغات پرداختی اینستاگرام

در اینستاگرام  برندها می توانند از طریق طیف گسترده ای از عکس ها و تصاویر ویدئویی تبلیغات خود را داشته باشند.از طریق تبلیغات تک عکسی و تبلیغات گردان چند عکسی، می توانید محتوایی را تبلیغ کنید که به نظر یک افزودنییکپارچه برای مطالب خبری اینستاگرام کاربر است.

امیدوارم مقاله آشنایی با اینستاگرام برای شما مفید بوده باشد.