Skip to content

سئوی داخلی چیست؟ در گذشته، سئوی داخلی on page seo در صفحه شامل متا تگ ها، تگ های alt، رمزگذاری، برچسب های عنوان، URLهایCanonical، پر کردن کلمات کلیدی، و غیره بود. اما، همانطور که توضیح دادیم، SEO با الگوریتم های به روز شده گوگل تغییر کرده است. خیلی مهم است که از خود بپرسید: سئوی داخلی چیست؟

عنوان صفحه

سعی کنید از یک کلمه کلیدی اولیه در هر تگ عنوان صفحه استفاده کنید. عناوین صفحه بر چگونگی رتبه بندی صفحه Google تاثیر می گذارد، همچنین می توانند سایت شما را در نتایج جستجو جذاب تر کنند.یک عنوان صفحه گیرا دقیقا همان چیزی است که بیان می کند یک صفحه درباره چه چیزی است و می تواند کاربر را در کلیک کردن تحریک نماید.یک شیوه خوب، قرار دادن کلمه کلیدی اولیه نزدیک به آغاز عنوان و روبروی پایان است.

تیتر

تیترهای شما باید از تمرکز کلمه کلیدی برای صفحه پشتیبانی کنند. اگر یک بازدیدکننده بر روی عنوان صفحه شما کلیک کند و منتظر نتیجه خاصی باشد، H1 شما باید ارائه شود! نظرات متفاوتی در مورد اینکه آیا عناوین و H1ها باید دقیقا مطابقت داشته باشند، وجود دارد؛ اما مطمئن شوید که آنها مشابه باشند.

استفاده از کلمات کلیدی در عناوین صفحه، رتبه بندی جستجوی شما را افزایش می دهد. همواره سوال ابتدایی هر سئو کاری سئوی داخلی چیست می باشد.

تصاویر در سئوی داخلی

استفاده از تصاویر روی صفحه شما می تواند در رتبه بندی شما کمک کند، زیرا ترافیک می تواند از موتورهای جستجوی مبتنی بر تصویر مانند Google Images به سایت شما سرازیر شود. برای رتبه بندی بالا، Moz پیشنهاد می دهد که تصاویر شما یک عنوان، نام فایل، متن پیرامونی و ویژگی alt داشته باشد.

محتوا در سئوی داخلی

اطمینان حاصل کنید که مطالب شما، آموزشی و مربوط به خوانندگان شما است. پر کردن کلید واژه (یا زیادی بار کردن صفحه با کلمات کلیدی به طور خاص برای بهبود SEO) اصلا قابل قبول نیست؛ گوگل برای این شیوه عاقلانه عمل کرده است. Moz یک آزمون را برای خواندن طبیعی کلمه کلیدی شما مطرح می کند: یک دوست غیر بازاریاب این صفحه را بخواند و سپس بپرسید آیا او فکر می کند که یک واژه در متن غالب بنظر می رسد یا خیر. اگر او بگوید بله، باید تجدید نظر کنید. در پست های وبلاگ، یک قاعده خوب استفاده از  دو یا سه بار کلمات کلیدی درهر  پست کوتاه، و یا بین چهار و شش بار برای پست های طولانی است.

ساختار URL شما همچنان مهم است. URL ها باید مختصر باشند، اما باید شامل کلمات کلیدی شما باشند. URL های شما باید ساختار صفحه سایت را تقلید کنند، مثلا /nillamarketing.com/blog به وضوح یک صفحه در مورد بازاریابی محتوا در وب سایت من است.

میانگین زمان بارگذاری

زمان های بارگذاری آهسته به رتبه بندی Google شما آسیب می رساند، حتی اگر محتوایی عالی داشته باشید. چرا Google اهمیت می دهد؟ آنها می خواهند به کاربران خود دسترسی آسان به اطلاعات بدهند، نه محتوایی که برای مدت طولانی بارگذاری شود.

اعتبار و رتبه نویسنده

اعتبار گوگل و AuthorRank سیگنال های اجتماعی و اعتبار محتوا را به حساب می آورند، به طوری که موتورهای جستجو می توانند نتایج دقیق تر و مرتبط تر را ارائه دهند. مالکیت مطالب خود را با پیوند آن به صفحه گوگل پلاس خود مدعی شوید.

لینک ها

ایجاد اعتبار مبتنی بر لینک در موتور جست و جو، نیاز به ترکیبی از سئوی on-page و کارهای ساخت لینک دارید. پیداکردن محتوایی دقیقا منطبق با نیاز و مطلب شما کار سختی است ولی می توانید از محتواهای مشابه و در تعداد بیشتر استفاده نمایید. اینجاست که این سوال پیش می آید: on-Page SEO چیست ؟

لینک های on-page در برنامه ریزی سئوی داخلی

برای نشان دادن به گوگل که یک صفحه مربوط به افرادی است که به دنبال کلمات کلیدی شما هستند، باید لینک هایی را با استفاده از انواع دیگر آن کلمه کلیدی بعنوان انکر تکست به آن صفحه ایجاد کنید. به عنوان مثال، می خواهیم صفحه مرجع بازاریابی رویداد خود را برای اصطلاح “بازاریابی رویداد” دارای رتبه بندی بالا نماییم، بنابراین هر زمان که ما از عبارت “بازاریابی رویداد” در صفحه دیگری استفاده کنیم، آن را به صفحه منبع پیوند می دهیم.

لینک های خارجی در یک فرآیند سئوی داخلی

بر اساس نظرسنجی Moz عوامل اعتبار لینک (مانند کمیت و کیفیت لینک ها به دامنه شما و صفحات خاص) بزرگترین عامل رتبه بندی شما هستند. به این معنی که شما به سایت های دیگر نیاز دارید تا به دامنه خود و صفحاتی که می خواهید رتبه دهی نمایید، پیوند دهید. به دلایلی خوب، لینک های خارجی اعتبار رتبه بندی شما را بیش از پیوندهای on-page خودتان افزایش می دهد – بنابراین اگر سایت های خارجی مربوط به کسب و کار شما باشند، بهبود بیشتری می دهد. همچنین هرچه اعتبار سایت خارجی بالاتر باشد، گوگل اعتبار بیشتری را برای آن لینک به شما خواهد داد.

در اینجا چند نکته ساده برای شروع ساخت لینک وجود دارد:

  • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما مرتبط، آموزشی، سرگرم کننده و دارای ارزش برای لینک است.
  • اطمینان حاصل کنید که سایت هایی که به شما پیوند دارند، معتبر هستند و محتوای خوب دارند.
  • در حالت ایده آل، انکر تکست در لینک از سایت خارجی باید از یک نوع عبارت کلیدی شما استفاده کند.

ارتباط بین سئو و شبکه های اجتماعی

همانطور که سئو و شبکه اجتماعی به طور فزاینده ای در هم آمیخته اند، گوگل اکنون از سیگنال های اجتماعی برای تعیین این مسئله استفاده می کند که چگونه شرکت شما در نتایج جستجو رتبه بندی می شود. تعامل از دنبال کنندگان شما روی شبکه اجتماعی می تواند سئو شما را تقویت کند. تقویت مشارکت اجتماعی نیازمند محتوای ارزشمند است: افراد مفیدتر محتوای شما را پیدا می کنند، بیشتر با آن محتوا درگیر شده و به اشتراک می گذارند.