Skip to content

اینستاگرام سه گزینه برای ارسال استوری شما ارائه می دهد. می توانید روی دوربین در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید، روی گزینه استوری خود در بالای پیج ضربه زده یا برای دسترسی به دوربین فقط صفحه را به سرعت به سمت راست بکشید.

دوربین شما به طور پیش فرض روی حالت عادی قرار می گیرد، اما اجازه دهید سایر تنظیمات دوربین را که در بالا به آنها اشاره نکرده ایم نیز مرور کنیم.

  • Type: یک پست متنی ایجاد می کند
  • موسیقی: یک کلیپ موسیقی دلخواه را با یک تصویر یا ویدیو مرتبط می کند
  • زنده: محتوای زنده را ضبط کرده و در اینستاگرام شما منتشر می کند تا دنبال کنندگان شما آن را تماشا کنند
  • Superzoom: زوم متحرک را به یک ویدیو اضافه می کند
  • تمرکز: روی یک موضوع تمرکز می کند و پس زمینه را تار می کند
  • Hands-Free: این قابلیت به شما امکان می دهد بدون نیاز به نگه داشتن دکمه ضبط، فیلم بگیرید که همچون دوربین معمولی تلفن های همراه می شود، نماد رعد و برق فلاش را کنترل می کند و نماد پیکان نمای دوربین را بین جلو و عقب تغییر می دهد. اینستاگرام اخیراً فیلترهایی (مانند Snapchat) اضافه کرده است که می توانید با ضربه زدن روی صورت خندان در کنار نماد پیکان به آنها دسترسی پیدا کنید.

 

مرحله ۱: عکس خود را بارگذاری کرده و یک فیلتر اضافه کنید.

استوری ها باعث می شوند تا به محتوای شما هویت و کاراکتر افزوده شود! برای دسترسی به فیلترها، انگشت خود را به چپ یا راست بکشید. برای انتخاب رنگ، نماد قلم را انتخاب کنید.

 

 

مرحله ۲: نماد Aa را فشار دهید تا متن را به صفحه کلید خود اضافه کنید.

نماد لبخند به شما امکان می دهد مکان، GIF، موسیقی، نظرسنجی و بسیاری از ویژگی های سرگرم کننده دیگر را نیز به استوری خود اضافه کنید.

اینستاگرام همچنین به شما این امکان را می دهد حساب دیگری را در Story خود تگ کنید، که راهی عالی برای ارتباط با سایر مشاغل و فالورهای شما است. به منظور آن که آیدی فرد خاصی را تگ کنید، علامت @ و نام کاربری که می خواهید ذکر کنید را تایپ کنید. این باعث می شود برچسب قابل کلیک باشد تا بینندگان بتوانند از نمایه برچسب زده شده دیدن کنند. اگر در استوری کسی از شما نام برده شده است، شما اعلان آن را دریافت خواهید کرد.

 

مرحله ۳: استوری خود را منتشر کنید.

وقتی آماده انتشار استوری بودید، نماد استوری را فشار دهید یا آن را در فهرست دوربین خود ذخیره کنید تا بعداً منتشر شود. همچنین می توانید روی Send To ضربه بزنید تا آن را به استوری خود اضافه کنید و مستقیماً برای سایر کاربران ارسال نمایید. استوری ها در بالای صفحه اصلی اینستاگرام و از طریق عکس پروفایل شما ظاهر می شوند. برای آن که متوجه شوید که چه کسی استوری شما را مشاهده کرده است، هنگام مشاهده استوری خود، انگشت خود را به سمت بالا بکشید.

 

 

استوری های اینستاگرام بسیار شبیه به Snapchat هستند – بله، Snapchat دارای تشخیص چهره و لنز (یا فیلتر) است. اما، پایگاه کاربر فعال اینستاگرام همراه با قابلیت های جستجوی آن، فرصتی عالی برای کشف مشاغل را فراهم می کند. بنابراین اگر نمی دانید که آیا کسب و کار شما باید از Stories استفاده کند یا نه باید بگوییم که پاسخ شما “بله” است.

 

نحوه اضافه کردن نکات برجسته در استوری اینستاگرام

نکات برجسته استوری اینستاگرام استوری های هستند که از محدودیت ۲۴ ساعته خود محافظت کرده و در پروفایل اینستاگرام ارسال شده اند. می توانید آنها را در حلقه های کوچک زیر بیوگرافی اینستاگرام پیدا کنید. نکات برجسته استوری در یک روش فوق العاده برای نمایش بهترین استوری های شما و ارسال آنها به صورت نیمه دائمی در حساب شما است تا فالوورهای شما آن را مشاهده کنند. آنها همچنین راه های مفیدی برای نمایش محصولات، خدمات، تبلیغات و موارد دیگر هستند، زیرا موارد برجسته شما می تواند شامل پیوندهایی باشد که به سایت های خارجی لینک داده شده اند.

نکات برجسته استوری اینستاگرام همچنین می تواند به عنوان یک منو در نظر گرفته شود. بسیاری از کسب و کارهای اینستاگرام از بخش Story Highlight برای ارسال ساعات کاری خود، تبلیغات یا فروش فعلی، اطلاعات اعضای تیم یا مکان فروشگاه، ویدئوهای پشت صحنه و موارد دیگر استفاده می کنند. از آنجایی که استوری های برجسته در بالای نمایه اینستاگرام قرار دارند، تقریباً فرمت بیوگرافی شما نیز هستند. اینستاگرام همچنین به شما امکان می دهد جلد هایلایت را(با ابعاد ۲۰۰۰ ۲۰۰۰ ۲۰۰۰ پیکسل و نسبت تصویر ۱: ۱) اضافه کنید تا نکات برجسته استوری خود را نشان دهید و نمایه خود را بر روی نام تجاری بیش از پیش حفظ کنید.

 

 

روش های مختلفی برای افزودن نکات برجسته استوری اینستاگرام وجود دارد. با این حال، مهم است توجه کنید که نمی توانید تصاویر یا فیلم را مستقیماً به موارد برجسته استوری خود اضافه کنید. قبل از اینکه بتوانید آن را به یک مورد برجسته متصل کنید، باید بدانید کع موارد برجسته استوری شما باید قبلاً (یا در حال حاضر ) در استوری اینستاگرام ارسال شده باشند.

 

مرحله ۱: استوری Instagram فعلی خود را باز کنید و روی نماد قلب با برچسب Highlight کلیک کنید.

در این مرحله، اینستاگرام از شما می پرسد که می خواهید Story را به کدام Highlight وصل کنید، یا از شما می خواهد که اگر هنوز هیچ هایلایتی ندارید، یک Highlight ایجاد کنید.

 

 

به عنوان مثال استوری را به یک Highlight موجود اضافه کنید (یا از آن استوری برای  ایجاد یک مورد جدید استفاده کنید)، مشاهده کردید که Highlight در نمایه اینستاگرام شما، در زیر بیوگرافی اینستاگرام شما نشان داده می شود. پس از ارسال، Story Highlight را می توان ویرایش کرد تا تصویر روی جلد تغییر کند، نام انتخاب شود، پستها حذف شوند یا حتی پستهای دیگری از بایگانی استوری های شما اضافه شود (که در ادامه در خصوص آن صحبت کرده ایم.). برای ویرایش یک استوری هایلایت، روی سه نقطه در پایین Story Highlight کلیک کنید و روی Edit Highlight ضربه بزنید.

 

 

یک استوری هایلایت اینستاگرام را از قسمت بایگانی اضافه کنید

همچنین می توانید از بایگانی خود استوری های هایلایت را ایجاد کنید یا به آن اضافه کنید، اینجا جایی است که استوری های اینستاگرام شما پس از اتمام محدودیت 24 ساعته ذخیره می شوند.

 

مرحله ۱: رفتن به آرشیو

با ضربه زدن روی سه خط در گوشه سمت راست بالای نمایه خود و کلیک روی بایگانی، می توانید به بایگانی خود دسترسی پیدا کنید. بایگانی شما همچنین شامل پست هایی است که از نمایه اینستاگرام خود حذف کرده اید. برای جابجایی بین پست ها و استوری ها، روی آرشیو در نوار بالا که دارای منوی کشویی است ضربه بزنید.

 

 

از بایگانی خود می توانید استوری های قدیمی اینستاگرام را برای افزودن به نکات استوری های هایلایت انتخاب کنید. به سادگی یک استوری بایگانی شده را باز کنید، در منوی پایین روی Highlight کلیک کنید و انتخاب کنید که به کدام Highlight اضافه شود.

استوری های هایلایت راه های مفیدی برای جذب مخاطب با دائمی ساختن محتوای موقت در نمایه شما هستند. هایلایت های استوری نیز به بیوگرافی اینستاگرام شما نزدیک است و آنها را به قسمت های قابل توجهی از نمایه اینستاگرام شما تبدیل می کند. از موارد برجسته استور خود برای جذب، اطلاع رسانی و لذت بردن از مخاطبان اینستاگرام خود استفاده کنید – درست مانند کاری که HubSpot می کند.

 

 

لایو اینستاگرام

همانطور که در قسمت بالا صحبت کردیم، اینستاگرام دارای یک گزینه است که مربوط به ویدیوی زنده می شود و به شما این امکان را می دهد که محتوا را در زمان واقعی به اشتراک بگذارید. برای شروع پخش مستقیم ویدئو، دوربین اینستاگرام را باز کنید، به قسمت تنظیمات زنده بروی و روی دکمه شروع ویدئو زنده بزنید.

هنگامی که ویدیوی زنده را شروع می کنید، هر دنبال کننده ای که در حال حاضر در برنامه است اعلانی مبنی بر لایو گرفتن شما دریافت می کند. بینندگان لایو همچنین می توانند با استفاده از ویژگی چت داخلی در مورد ویدیوی لایو اظهار نظر کنند. از ویدئوی زنده باید کم استفاده شود تا محتوای هیجان انگیز، زمان واقعی یا لحظات جذاب مانند پرسش و پاسخ یا افشاگری از طریق آن نشان داده شود.

 

 

IGTV

INSTAGRAM TV یا IGTV جدیدترین پیشنهاد ویدیویی اینستاگرام است که از طریق آن می توان برای تماشای برنامه Instagram یا برنامه IGTV به شکل مستقل استفاده کرد، کاربران در این قسمت می توانند ویدئوهای بیش از یک دقیقه را مشاهده کنند. فیلم های آشپزی، مصاحبه با افراد مشهور، بررسی محصولات و آموزش … همگی جز محتواهایی هستند که معمولاً در IGTV پیدا می کنید.

 

تفاوت بین Instagram Live و IGTV چیست؟

IGTV فیلم بارگذاری شده است، که به کاربران این فرصت را می دهد تا ویدیوی خود را ویرایش و تنظیم کنند. اما در لایواینستاگرام، محتوا فیلمبرداری و بارگذاری می شود.

برای شروع ارسال، برنامه IGTV را دانلود کنید، یک کانال ایجاد کنید و یک ویدیو بین ۱۵ ثانیه تا ۱۰ دقیقه را در آن بارگذاری کنید. حساب های تأیید شده می توانند ویدیوها را تا یک ساعت اجرا کنند. در حال حاضر، فیلم های IGTV فقط با استفاده از برنامه Instagram یا IGTV در دستگاه های تلفن همراه قابل مشاهده هستند – این پلت فرم قابلیت پشتیبانی از نسخه دسکتاپ را ندارد.

 

 

نحوه استفاده از اینستاگرام برای تجارت

بهتر است یاد بگیرید که چگونه فالوور جذب نمایید، مخاطب خود را ایجاد کنید، اهداف تعیین کنید و در نهایت برای خودتان موفقیت بسازید.

 

 

نحوه استفاده از رسانه های اجتماعی در هر مرحله

از رسانه های اجتماعی برای جذب، تبدیل و همچنین جلب رضایت خاطر مشتریان خود استفاده کنید.

 

 

نحوه تبلیغات در اینستاگرام

نحوه اجرای تبلیغات اینستاگرام، تعریف اهداف، تعامل متوسط ​​و اندازه گیری سطح موفقیت است.

مطالب مشابه

هنوز هیچ دیدگاه ثبت نشده است، لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *