Skip to content

مدیریت سرنخ تجاری

معرفی سرنخ تجاری و روش های تولید آن

هیچ رویکردی کامل و یکپارچه برای تولید سرنخ تجاری وجود ندارد. فقط از کانال ها و تاکتیک هایی استفاده کنید که به شما کمک کند تا به مخاطبان هدف خود رسیده و با آنها تعامل کنید.
چالش ها، اهداف و نگرانی های آنها را در ذهن داشته باشید؛ اطلاعات و محتوائی که نقاط ضعف آنها را حل می کند، ارائه دهید؛ روابط را پرورش داده و در طول زمان با آنها ارتباط بگیرید. به زودی قیف خود را سرنخ های دارای کیفیت بالا پر خواهید نمود.
سرنخ تجاری

سرنخ تجاری چیست؟

برای ساختن استراتژی جذب مخاطب هدفمند خودتان، باید با اصول اولیه شروع کنید. هر سازمان، تعریف مشخصِ خود را از یک “سرنخ خوب” دارد. اگر تعریف سرنخ خود را نمی‌دانید، تعریف مخاطب هدفمند جایی است که باید از آن شروع کنید.

سرنخ، یک مشتری احتمالی مشروط است که شروع به نمایش رفتار خرید می کند.

تعریف شرکت از یک سرنخ، اغلب محلی برای مشاجره واحدهای فروش و بازاریابی با یکدیگر است. به عبارت ساده، دو گروه باید ملاقات و گفتگو داشته باشند تا بتوانند بر سر یک تعریف مشخص توافق کنند چراکه جذب مخاطب به این هماهنگی نیاز دارد.

تولید سرنخ تجاری مشخص

تولید سرنخ تجاری، به فرآیند بازاریابی محرک، ایجادکننده علاقه و توجه در یک محصول یا سرویس با هدف توسعه قیف فروش گفته می شود. در محیط بازاریابی پیچیده امروز، تولید سرنخ تجاری تبدیل به یک استراتژی محبوب برای کمک به ایجاد تقاضا و دریافت پیام های بازاریابی در سراسر کانال های متعدد شده است. تولید سرنخ تجاری به شرکت شما کمک می کند تا آگاهی از برند خود را افزایش دهید، روابط ایجاد کند، سرنخ های واجد شرایط ایجاد نموده، و نهایتا فرصت های خود را به سرانجام برسانید.

با استفاده از تاکتیک های مختلف تولید سرنخ تجاری، یک شرکت می تواند اطلاعات تماس را از اهداف بالقوه جمع آوری کند تا بتوانند آنها را به مشتری تبدیل نماید. تولید سرنخ تجاری برای همه نوع کسب و کار، کوچک و بزرگ و در هر دو شرکت های B2B و B2C مفید است.

تولید سرنخ تجاری مشخص

استراتژی های تولید سرنخ تجاری

بازاریابی محتوا

بازاریابی موتورهای جست و جو

تبلیغات نمایشی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی ایمیلی

مدیریت سرنخ تجاری

ترسیم استراتژی های تولید سرنخ تجاری برای قیف فروش

به عنوان یک بازاریاب باید بتوانید پروسه خرید سرنخ تجاری خود را درک کنید. روش های متفاوتی برای ترسیم قیف فروش وجود دارد و هر شرکت به تناسب موقعیت خود از مدل های گوناگون استفاده می کند.

در راهکارهای بازاریابی نیلا، قیف را به سه قسمت تقسیم می کنیم: بالای قیف، میانه قیف، پایین قیف.

  • TOFU: آگاهی، دوست
  • MOFU: نام های شناخته، مشتری احتمالی، سرنخ راغب تجاری
  • BOFU: فرصت، مشتری
اگر می توانید سرنخ های با کیفیت برای فروش ایجاد کنید، شغل خود را آسان تر می کنید و سرنخ هایی بیشتر و سریع تر تبدیل به درآمد خواهند شد.

پرورش سرنخ

پرورش سرنخ٬ فرآیند ایجاد ارتباط با مشتریان احتمالی واجد شرایط، بدون در نظر گرفتن زمان خرید و با هدف دستیابی به آنها زمانی که آماده خرید هستند٬ می باشد.

زمانی که فرآیند پرورش سرنخ به خوبی انجام شود، نقش حیاتی در رابطه طولانی شما با مشتریان فعلی و احتمالی دارد. بدون پرورش سرنخ، سرنخ هایی که آماده خرید نیستند کاملا منصرف می شوند و تعداد زیادی از سرنخ ها از دست می روند. اما با داشتن فرآیندی حساب شده نه تنها سرنخ های بیشتری را به نقطه فروش خود نزدیک می کنید حتی سرنخ های از دست رفته شما هم کاهش می یابد.

پرورش سرنخ تجاری
مدیریت سرنخ تجاری

امتیازدهی سرنخ

امتیازدهی به سرنخ یک روش برای مشخص نمودن سرنخ ها برای آمادگی فروش است. باید توجه داشته باشید که فرآیند امتیاز دهی باید مورد توافق واحدهای بازاریابی و فروش باشد. با امتیازدهی سرنخ ها بر اساس علائقی که در کسب و کار شما نشان می دهند، مکان فعلی شان در چرخه خرید مشخص خواهد شد ودید بهتری از موقعیت هرسرنخ در چرخه خریدش، خواهید داشت.

امتیازدهی سرنخ به شرکت ها می گوید که چه مشتریان احتمالی باید سریعا به منظور فروش رصد شوند یا چه سرنخی باید پرورش یابد.