Skip to content

سئو کردن سایت

راه کار های سئو کردن سایت می تواند بسیار زیاد باشد اما توجه به این پنج اصل اساسی شما را در رتبه بندی موفقیت قرار می دهد. در این مقاله، به شما  خواهیم گفت که چگونه می توانید با سئو کردن سایت رتبه های بالاتری در گوگل کسب کنید.

سئو کردن سایت
سئوی داخلی

گام اول: سئوی داخلی

سئوی داخلی صفحات شما  یکی از سریع ترین راه ها برای بهبود رتبه گوگل شماست. این به این دلیل است که شما می توانید صفحه خود را در حدود 2 دقیقه بهینه کنید. و در عرض چند روز شاهد افزایش رتبه بندی باشید.

ابتدا باید مطمئن شوید که کلمه کلیدی شما در ابتدای تگ عنوان شما قرار دارد. گوگل تاکید بیشتر بر عباراتی که در تگ عنوان شما ظاهر می شوند، دارد. همچنین تلاش کنید محتوای خود را حداقل 1800 کلمه اب بنویسید. تجزیه و تحلیل ما از عوامل اصلی رتبه بندی گوگل نشان داد که میانگین نتایج صفحه اول گوگل شامل 1447 کلمه است.

می توان گفت در سئو کردن سایت باید به طول محتوا دقت ویژه ای داشت چرا که محتوای طولانی تر در موتورهای جستجو بهترین رتبه را دارد. بدیهی است که مواقعی وجود دارد که محتوای طولانی معنایی ندارد. اما اگر می توانید محتوای طولانی منتشر کنید، باید محتوای طولانی منتشر کنید.

گام دوم: کلمات کلیدی LSI

کلمات کلیدی LSI یک تاکتیک پیشرفته در سئو کردن سایت ها هستند. در حال حاضر آنها عالی عمل می کنند.

کلمات کلیدی LSI کلمات و عباراتی هستند که با موضوع صفحه شما مرتبط هستند. کلمات کلیدی LSI به گوگل تایید می کنند که محتوای شما در واقع در مورد چه موضوعی است. 

در واقع کلمات کلیدی LSI عباراتی هستند که گوگل آنها را از نظر معنایی مرتبط با یک موضوع می بیند. اگر در مورد خانه صحبت می کنید، کلمات کلیدی LSI ممکن است املاک، آپارتمان، ویلا، ساختمان، پنت هوس و … باشند.

گام سوم: سئوی فنی خود

برای 90 درصد از وب سایت های موجود، سئو فنی مشکل ساز نیست. مشکلات فنی سئو اگرچه کم رخ میدهند اما می توانند به سئو کردن سایت شما آسیب جدی بزنند.

به طور خاص، در اینجا سه چیز وجود دارد که باید مراقب آنها بود:

اولین مورد این است که سایت شما برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شده است.

مورد دوم نیز این است که به دنبال بهبود سرعت بارگذاری سایت خود باشید. میانگین زمان بارگذاری یک سایت یک فاکتور رتبه بندی گوگل است. پس بهتر است هرچه زودتر سرعت وبسایت خود را بهبود دهید

مورد سوم نیز بررسی بخش Coverage سرچ کنسول گوگل است. اگر گوگل در نمایه سازی سایت شما با مشکل مواجه است، در اینجا به شما اطلاع می دهد. این اخطار های نارنجی شاید مهم نباشند اما برای سئو کردن بهتر سایت ارزش برطرف کردن را دارند. اگر تعداد زیادی خطای قرمز رنگ مشاهده کردید، این چیزی است که  فوراً باید آن را برسی کنید.

ت

سئو کردن سایت
محتوا را با هدف جستجو تطبیق دهید

گام چهارم: تطابق محتوا با هدف جستجو

“هدف جستجو” کلمه ی جدید در دنیای سئو است. گوگل اکنون می تواند بفهمد که آیا سایت شما برای یک کلمه کلیدی خاص مناسب است یا خیر. به عبارت دیگر، گوگل به نحوه تعامل افراد با وب سایت شما توجه می کند.

اگر مردم به طور کلی آنچه را که به دنبال آن هستند از صفحه شما دریافت می کنند، می توانید انتظار داشته باشید که رتبه شما بهبود یابد. در غیر این صورت، گوگل رنک سایت شما را چند پله پایین می آورد.

نکته کلیدی در این مرحله از سئو کردن سایت این است که مطمئن شوید صفحه شما دقیقاً همان چیزی را به جستجوگر می دهد که به دنبال آن است.

پس اگر می‌خواهید رتبه گوگل خود را بهبود ببخشید، صفحه شما باید برای آنچه که دیگران جستجو می‌کنند مناسب باشد. وقتی این کار را انجام دادید، گوگل می خواهد سایت شما را به افراد بیشتری نشان دهد. به همین دلیل است که اعطای آنچه که گوگل می خواهد، پایه و اساس هر استراتژی سئوی خوب است.

گام پنجم: کاهش نرخ پرش

گام بعدی ما بهبود نرخ پرش سایت شما است. گوگل دوست ندارد افرادی را ببیند که در یک سایت فرود می آیند اما هرچه سریعتر به نتایج جستجو باز می گردند. این یک دلیل روشن است که مردم از محتوای شما یا نمای سایتتان راضی نیستند.

نیازی به گفتن نیست که تنظیم کردن محتوای خود با جستجوی هدف یک راه عالی برای بهبود نرخ پرش شما است. از این گذشته، شما به جستجوگر چیزی را که به دنبالش است می دهید.

در نهایت، تصاویر، ویدیوها، نمودارها، آمار ها و… یا هر شکلی از محتوای بصری را که می توانید، به صفحه خود اضافه کنید تا آن را  قابل درک تر کند.

سئو کردن سایت
نقش کلمات کلیدی در سئوی سایت

گام ششم: پیدا کردن کلمات کلیدی بیشتر

در این مرحله، باید شروع به مشاهده رتبه بالاتر سایت خود در گوگل کنید. اکنون زمان آن رسیده است که ترافیک بیشتری را به سایت خود وارد کنید. برای انجام بهتر این کار می توانید صفحه خود را با چندین کلمه کلیدی مختلف سئو کنید.

ابتدا به گزارش «عملکرد در نتایج جستجو» کنسول گوگل بروید. در مرحله بعد، جستارهایی را که برای آنها رتبه بندی می کنید بررسی کنید. احتمالاً بیشتر آنها را می شناسید زیرا قبلاً صفحات وب خود را دقیقاً حول این کلمات کلیدی بهینه کرده اید.

اما گاها با کلمات یا عبارات کلیدی رو به رو می شوید که روی آنها عمل خاصی انجام نداده اید.  اگر سعی کنید برای آنها رتبه‌بندی کنید، به بهبود سئو کردن سایت خود کمک شایانی کرده اید.

گام هفتم: محتوای دیوانه کننده با کیفیت بالا را منتشر کنید

احتمالاً شنیده اید که برای رتبه بندی در گوگل “شما باید محتوای با کیفیت بالا منتشر کنید”. باید  نوع محتوای شما محتوای بسیار باکیفیتی باشد که مردم در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و به آن اعتبار می‌دهند.

الگوریتم گوگل تا حد زیادی بر اساس بک لینک است و هر چه سایت شما بک لینک بیشتری داشته باشد، رتبه بالاتری کسب خواهید کرد. بهترین راه برای دریافت بک لینک از مخاطبانتان انتشار محتوای باکیفیتی است که مردم واقعاً به آن لینک دهند.

گام هشتم: ایجاد بک لینک برای سایت خود

شما نمی توانید فقط با انتشار یک مطلب به فکر بازاریابی محتوایی آن باشید و امیدوار باشید که مردم به شما پیوند دهند. این به این دلیل است که محتوای شما عضو کوچکی از دنیای بزرگ محتواهای شبکه های اجتماعی مختلف است است . پس اگر قصد دارید واکنشی از سوی مردم بگیرید، باید به طور فعال محتوای خود را با بک لینک ها تبلیغ کنید.

 

مطالب مشابه

هنوز هیچ دیدگاه ثبت نشده است، لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *