بازاریابی شبکه های اجتماعی

چرا به بازاریابی شبکه های اجتماعی نیاز دارید؟

برندی باشید که همیشه می داند چه باید بگوید و چه زمانی آن را بگوید.

تیم رسانه های اجتماعی ما با شما کار می کند تا صدای واقعی برند خود را پیدا کنید، صدایی که با مخاطبان مورد نظرتان رونق می گیردما با صحبت با مخاطبان شما موجب ایجاد تعاملات خواهیم شد. استراتژیست مناسب رسانه های اجتماعی به تیم شما می پیوندد، حضور آنلاین شما را بهبود می بخشد و به مکالمات مربوطه کمک می کند.

امروزه فعالیت شبکه های اجتماعی از هر زمان بیشتر است و انتظار می رود که این افزایش ادامه دار باشد. طبق گفته eMarketer، در سال جاری ۶۷/۴ درصد از کاربران اینترنتی سراسر جهان از شبکه اجتماعی استفاده خواهند کرد و تحقیقات Social Media Today نشان می دهد که هر ثانیه ۱۲ کاربر اجتماعی فعال جدید به این تعداد افزوده می شوند و در حالی که پلتفرم های اجتماعی جدید محبوب هستند، کاربران معمولا این پلتفرم ها را با پلتفرم فعلی خود منطبق ساخته و آنها را جایگزین هم نمی کنند.

در حالی که پلتفرم های شبکه های اجتماعی به عنوان راهی برای متصل ماندن به شبکه شخصی و حرفه ای شما آغاز به کار کرده اند، به یک راه قدرتمند برای برندها به منظور برقراری ارتباط با خریداران و مشارکت در مکالمات آنی و دوگانه نیز رشد کرده اند. اکنون کاربران انتظار دارند برندهای مورد علاقه خود را در شبکه های اجتماعی ببینند و به همین دلیل بازاریابی شبکه های اجتماعی نقش مهمی در موفقیت هر کسب و کار بازی می کند. بازاریابی شبکه های اجتماعی، فرصت بزرگی به بازاریابان برای داشتن تعامل با خریداران خود در سرتاسر چرخه عمر مشتری ارائه می دهد. بنابراین مهم است که بعنوان یک بازاریاب نحوه نفوذ بازاریابی رسانه اجتماعی به منظور ساخت برند خودتان، تحریک تقاضا و تعامل با خریدار را بدانید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی با توجه به رشد و شیوع سریع آن در فرهنگ مدرن تبدیل به یک پدیده جهانی و بخش وسیعی از مجموعه ابزار یک بازاریاب شده است. طبق تحقیقات انجام شده ۲/۳۱ میلیارد نفر در جهان کاربران فعال شبکه های اجتماعی و ۱/۹۷ میلیارد کاربر موبایل شبکه های اجتماعی هستند. شبکه های اجتماعی دیگر چیزی نیستند که نیاز به معرفی داشته باشند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند به صورت ارگانیک انجام شود که در این حالت پست ها بر اساس الگوریتم ها به مخاطبان شما نمایش داده می شوند و یا توسط تبلیغات پرداختی، تقویت و تکمیل شوند. پست ها توسط قابلیت های تبلیغاتی پلتفرم تقویت می شود و احتمالا توسط مخاطبان مورد نظر شما بیشتر دیده می شود.

پلتفرم های شبکه های اجتماعی

با هرگونه کمپین تبلیغاتی که دارید، بهترین پلتفرم همانی است که خریدارانتان آنجا هستند. در حالی که انتخاب می کنید بر کدام پلتفرم رسانه اجتماعی تمرکز داشته باشید، مخاطبین و اهدافتان را در نظر داشته باشید. بعضی از آنها برای رسیدن به اهدافتان در مراحل اولیه چرخه عمر مشتری مناسب هستند، در حالی که بقیه با گزینه های هدفگیری پیشرفته تر، حصول به خریداران را در هر مرحله از چرخه عمر مشتری امکان پذیر می سازند. مهم است که درک دقیقی از ویژگی ها و قابلیت های هر کانال داشته باشید تا یک نقشه راهبردی ترسیم کرده و تعیین کنید که باید روی کدام پلتفرم ها حضور یافت.

مهم این است به خاطر داشته باشید که پست گذاشتن روی هریک از این سایت ها صرفا کافی نیست؛ نکته کلیدی، درگیر شدن و ساخت روابط مداوم با مخاطبینتان است.

شبکه اجتماعی
فیسبوک

فیسبوک یکی از گسترده ترین پلتفرم های شبکه های اجتماعی است. و در سراسر جهان، هر ماه بیش از ۱/۵۹ میلیارد کاربر فعال و ۱/۴۴ میلیارد کاربر فعال تلفن همراه در فیسبوک وجود دارد.

توییتر

توییتر یک رسانه مجازی است که در آن اخبار دنیا تقسیم می شود و مردم برای بحث در مورد اخبار صنعت، فرهنگ پاپ و تفکر روزانه خود جمع می شوند. تا دسامبر 2015 توییتر 320 میلیون کاربر ماهانه فعال داشت که 80 درصد از آنها در تلفن همراه فعالیت داشتند.

اینستاگرام

اینستاگرام با بیش از 500 میلیون کاربر ماهانه فعال، پایگاه کاربری بسیار فعالی دارد. بسیاری از برندهای مصرف کننده هم اکنون موفقیت شگرف اینستاگرام را متوجه شده اند و از آن به منظور نمایش محصولات خود و تعامل با مخاطبین از طریق پست ها، مسابقه ها و جایزه ها، استفاده می کنند.

لینکدین

به عنوان بزرگترین شبکه حرفه ای در جهان روی اینترنت با بیش از 400 میلیون عضو در بیش از 200 کشور و سرزمین، لینکدین راهکار خود را فراتر از یک پلتفرم استخدام و شبکه سازی به منظور گنجاندن صفحات شرکت، راهکار تبلیغاتی بسیار هدفمند و یک پلتفرم انتشار، گسترش داده است.

یوتیوب

یوتیوب بیش از یک میلیارد کاربر دارد - تقریبا یک سوم همه افراد در اینترنت. و با توجه به الکسا، موتور دوم جستجوگر در جهان پس از گوگل است که وقتی شما درباره استفاده مردم از یوتیوب فکر می کنید، منطقی بنظر میرسد.

Slideshare

پلتفرم های به اشتراک گذاری ارائه، مانند دیگر پلتفرم های اجتماعی، نقشی حیاتی در تحقیقی دارند که خریداران شما مدت ها قبل از برقراری تماس با شما، انجام می دهند. پلتفرم های به اشتراک گذاری ارائه مانند SlideShare و Scribd یک راه دیگر برای نمایش محتوای شما، آموزش مخاطبان شما و پشتیبانی از راهبرد سئوی شما هستند.

مدیریت شبکه های اجتماعی

 

راهکارهای بازاریابی نیلا چندین پکیج متفاوت و انحصاری را با توجه به شرایط خاص کسب و کار شما ارائه می دهد، که هر کدام توسط یک استراتژیست اختصاصی هدایت می شود. بر اساس بسته انتخابی توسط شما، استراتژیست شما استراتژی رسانه های اجتماعی را ایجاد می کند و تلاش های هدفمند خود را بر روی شبکه اجتماعی انتخابی شما پیاده می کند؛ فیس بوک، توییتر، لینکدین ، اینستاگرام، گوگل پلاس و یا پینترست.

استراتژیست شما محتوا و پست های متفاوتی را به صورت منظم ایجاد می کند، و در همواره تلاش می کند تا فالوور ها را افزایش دهد، و گزارش های ماهانه را بهمراه داده هایی در مورد اثربخشی استراتژی های فعلی شما و همچنین مراحل مورد نیاز برای بهبود موثر تر این استراتژی ها ارائه می کنند.

شبکه اجتماعی

ایجاد یک استراتژی رسانه اجتماعی برنده

محتوای مناسب برای رسانه اجتماعی

برای به حداکثر رساندن ارزش تیم خود، صرفه جویی در هزینه و خلق موثر محتوای مورد نیاز خود، از 4R بازاریابی محتوا استفاده کنید و در مورد چگونگی رساندن منابع به تیم خود و ایجاد آن محتوا، خلاقیت داشته باشید.

اهداف خود را بر چرخه عمر مشتری ترسیم کنید

همانند هر استراتژی بازاریابی، مهم است که با تعریف اهداف خود آغاز به کار کنید.برای انجام این کار، توصیه می کنیم اهداف بازاریابیشبکه های اجتماعی خود را برای هر مرحله از چرخه عمر مشتری شناسایی کنید.

مخاطبتان را درک کنید

قبل از اینکه به جزئیات تاکتیکی و عملی برنامه رسانه اجتماعی خود بروید، بسیار مهم است که وقتی را برای درک مخاطبین خود بگذارید.چه کسانی هستند؟ به چه چیزی اهمیت می دهند؟.

استراتژی تبلیغات اجتماعی

ساختاربندی کمپین های اجتماعی تبلیغاتی شما از آغاز تا پایان

تبلیغات شبکه های اجتماعی

تبلیغات شبکه های اجتماعی، مانند بازاریابی شبکه های اجتماعی، به دلیل حجم و کیفیت مخاطبان در این شبکه ها، برای بازاریابان گسترش یافته است. از طریق تبلیغات اجتماعی شما می توانید مخاطبان و خریداران خاص را هدف قرار دهید و پیام خود را در پلتفرم هایی ارائه دهید که خریداران شما در آنجا زمان صرف می کنند.

تبلیغات در پلتفرم های شبکه های اجتماعی فوق العاده تغییر کرده است. به روز رسانی های اخیر برای بسیاری از الگوریتم های شبکه های اجتماعی، به کاربران تجربه بهتری داده است یکی با محتوای تبلیغاتی کمتر و محتوای مناسب تر که آنها می خواهند ببینند. این بدان معنی است که شما به عنوان یک کارشناس یا مدیر بازاریابی، باید پست های سازمانی خود را با تبلیغ پرداختی تکمیل کنید تا پست های خود را به تماشای مخاطب برسانید. این روش منجر به یک انفجار در تبلیغات دیجیتالی در پلتفرم های شبکه های اجتماعی شده است. در سال۲۰۱۷، هزینه های تبلیغات شبکه های اجتماعی به ۳۵/۹۸ میلیارد دلار در سراسر جهان رسیده است.

همان طور که شرکت ها به طور فزاینده ای در پلتفرم های اجتماعی پول خرج می کنند، بیشتر از هر زمان، داشتن استراتژی درست مهم است. فقط پس از آن می توانید بازگشت هزینه تبلیغاتی (ROAS) از کمپین های خودتان را درک کنید.

نکات مهم در تبلیغات اجتماعی:

  • خود را بیش از حد جدی نگیرید.
  • بر محتوای ارزشمند و پیشنهادات قابل اطمینان تمرکز کنید.
  • هدفگیری پلتفرم برای بزرگترین تاثیر را به کار گیرید.
  • همیشه ارزش را اضافه کنید.
  • همیشه تبلیغات و محتوای خود را در هر پلتفرم تست کنید.

برنامه های شبکه های اجتماعی نمی توانند در یک خلاء وجود داشته باشند شما نیاز دارید تا دست در دست هم به کار اجتماعی، فروش، محتوا، جستجوگرها و حتی تبلیغات بپردازید بنابراین بیشتر از همه به یک استراتژی بازاریابی مطمئن نیاز دارید.

جان جنش – سخنران و نویسنده

امروزه فقط حضور داشتن در شبکه های اجتماعی کافی نیست. شما باید با مخاطبین خود فعالانه ارتباط برقرار کنید، شبکه خود را ایجاد کنید، مطالب خود را به اشتراک بگذارید، از مخاطبان خود بخواهید که مطالب را به اشتراک بگذارند، در گفتگوها شرکت کنید، و به نظرات پاسخ دهید. نمی توانید از صحبت هایی که درمورد برند شما رخ می شود، غافل شوید؛ به ویژه هنگامی که رقبای شما بخشی از آنها هستند.

اطمینان حاصل کنید که استراتژی شما می تواند با اهداف شما و  فعالیت های شما همخوانی داشته باشد. فناوری به تیم و استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی شما کمک می کند تا به سرعت در حال تطبیق و تکرار باشد و همچنین شما را قادر به درک این مسئله نماید که چگونه مکالمات پیوسته و متقاطع شما با مخاطبینتان روی پلتفرم های شبکه های اجتماعی نهایتا به دستیابی اهداف و کسب درآمد کمک خواهد نمود.با استراتژی  مناسب درآمدتان را به صورت مقرون به صرفه به دست می آورید و می توانید مشتریان از مشتریان خود پشتیبانی کنید.

ارتباط با ما

برای مشاوره رایگان در زمینه مشاوره و مدیریت شبکه های اجتماعی فرم زیر را تکمیل نمایید:

شروع کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید