آموزش سئو در سی روز

مبتدی تا نیمه حرفه ای

آموزش سئو در ۳۰ روز

آموزش سئو در ۳۰ روز به ساده ترین زبان ممکن فرآیند بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جست و جو را به شما آموزش می دهد.

سئو چیست و چرا به اموزش سئو نیاز دارید؟

مشتریان احتمالی شما به دنبال چیزی هستند که شما می فروشید، اما آیا آنها شما را پیدا خواهند کرد؟ اموزش سئو چه نقشی در سازمان شما دارد؟

بازاریابی جستجو به معنی پیدا شدن توسط مشتری احتمالی از طریق نتایج جستجو و تبدیل آنها به فرصت ها است. هر چه رتبه بهتری در نتایج ارگانیک داشته باشید، افراد بیشتری شما را پیدا خواهند کرد. امروزه اموزش سئو به پرسنل بازاریابی شرکت از اهمیت بسزایی برخوردار است.

پس چگونه رتبه های خوب را بدست آورید؟ در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ یک شرکت بازاریابی، ۱۲۸جستجوگر حرفه ای را برای تعیین تاثیر عناصر الگوریتمی گسترده در جستجوی گوگل مورد بررسی قرار داد. همانطور که می توانید از این نمودار پایه ببینید، گوگل عناصر بسیاری از صفحه وب را هنگام تعیین رتبه بندی در نظر می گیرد.

اموزش سئو
theme-laptop-full

خزنده گوگل

رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل به تمام عوامل نمایش داده شده در تصویر بالا و همچنین به ربات گوگل، که وب را خزیده و (به گفته گوگل) «صفحات جدید و به روز شده را برای افزودن به شاخص گوگل، کشف می کند» بستگی دارد. گوگل بات از یک الگوریتم پیشرفته برای تعیین این موضوع استفاده می کند که کدام سایت ها را برای خزیدن انتخاب کند، چه میزان و چه تعداد صفحاتی باید از هر کدام از سایت ها فهرست شوند. در اموزش سئو سعی می کنیم تا فرآیندهای گوگل برای رتبه بندی وبسایت ها برای شما ملموس شود.

گوگل به دنبال چه چیزی است؟ یک سایت با محتوای بسیار متنوع و قالب بندی شده خوب.

۳ تاکتیک برتر برای کیفیت ترافیک سئو

تمام بازاریابان به یک استراتژی ماندگار، بلندپروازانه و بلند مدت به عنوان هدف اصلی بازاریابی خود نیاز دارند و باید بدانند که بهینه سازی متورهای جست جو (سئو) چه نقشی در این میان دارد. بسیاری از تاکتیک های فردی به طور موقت کار می کنند – گاهی اوقات برای سال ها – اما موتورهای جست و جو همچنان در حال تکامل هستند، انواع نتایج جدید ظاهر می شوند، و کاربران رفتارشان را تغییر می دهند. سازمان هایی که دارای استراتژی مشخص هستند می توانند رویکردهای تاکتیکی خود را تغییر دهند و همچنان به مخاطبان مورد نیاز خود با پیام هایی که بهترینشان را تبدیل می کند، دسترسی پیدا کنند. با یادگیری و اموزش سئو می توانید با این تغییرات هماهنگ شوید.

استثنا باشید

اگر هر کسی در زمینه شما (یا نتایج جستجوی شما) در حال دستیابی به رتبه بندی ها، پیوندها و توجهات است، سعی کنید مسیر جدیدی پیدا کنید. تقلید بهترین راه برای یک گام عقب ماندن است. نوآوری، راهی برای پرش به جلو است.

محتوای بیشتر < محتوای بهتر

فکر نکنید که شما باید چیزی را هر روز یا هر هفته تولید کنید. گاهی اوقات، پروژه های طولانی که مواد بسیار ارزشمند و سخت برای تقلید ایجاد می کنند، ارزشمندتر هستند.

چیزهای کوچک مانند رتبه بندی شما مهم هستند

با حرکت رتبه بندی ها گیج نشوید و بیشتر به دنبال ایجاد بهترین پیام در نتایج جستجو باشید. عناوین، توضیحات متا، آدرس صفحات، تاریخ انتشار و … تماما بر احتمال دستیابی به یک کلیک تاثیر میگذارند. اغلب، بردن یک جنگ کلیکی، موقعیت های بهتری را در رتبه بندی ها با گذشت زمان به شما خواهد داد.

فقط به این دلیل که شما «ترافیک سئو» را دریافت می کنید به این معنی نیست که آن ترافیک خوب است! اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به طور خاص برای مخاطبان مورد نظر شما جذاب می شود – از وسوسه ی نگارش بیش از حد محتوای محدود به منظور ویروسی شدن، اجتناب کنید. در عوض، منابع مهم برای خریداران در هر مرحله از قیف فروشتان ارائه نمایید.

نیت دیم، مدیرعامل و بنیانگذار، SEOperks

همانطور که در بروزرسانی های جدید گوگل نیز مشهود است، بهینه سازی های این موتور جست و جو بر محتوای با کیفیت تمرکز دارد. در بروز رسانی های قبلی، گوگل روی بهبود نمایه سازی خود تمرکز کرد؛ بعد آنها بر شناسایی هرزنامه متمرکز شدند. با آپدیت آخر، گوگل در حال تلاش برای بهبود بخش دیگری از جستجو است. آنها در حال تلاش برای گوش دادن بهتر هستند و هدف آنها یافتن چیزی که کاربران می خواهند بدانند. این تغییر نباید برای شما تعجب برانگیز باشد. گوگل در چند سال اخیر یک رشته به روز رسانی ها را اعلام کرده است که هر یک بهترین شیوه ها برای سئو را تغییر داده است. استفاده از یک سیستم مناسب اموزش سئو به سازمان شما کمک می کند تا با این تغییرات آشنا باشد.

پس چگونه باید بازاریابان به این بروزرسانی ها واکنش نشان دهند؟ اموزش سئو چه نقشی در این موضوع دارد؟ با تمرکز بر محتوای مرتبط و با کیفیت بالا. بازاریابی محتوای هوشمند یکی از بهترین راههای تقویت روابط با مشتریان و مشتریان احتمالی شماست، اما نیاز به مجموعه ای از تکنیک ها دارد. بهینه سازی برای این ترکیب حیاتی است، اما ایجاد دائمی مواد با ارزش است. شما باید ترافیک را به سایت خود هدایت کنید، اما همچنین باید مخاطبان خود را در صفحه نگه دارید. اگر به طور مداوم محتوایی را که مخاطبان شما دنبال می کنند، ایجاد می کنید، الگوریتم جدید به آنها کمک می کند تا شما را پیدا کنند. به همین دلیل این سیاست ها یک پیروزی برای مشتریان شما و در نهایت یک پیروزی برای خود شماست.

محتوای قدرتمند

در راهکارهای بازاریابی نیلا “محتوای قدرتمند” را با هدف ایجاد صفحات مرجع به عنوان یک منبع اموزش سئو به منظور رتبه بندی برای شرایط خاص ایجاد می کنیم. محتوای قدرت می تواند طولانی باشد، اما همیشه آموزشی، آماده ارائه برای نیازهای مشتریان و اولویت های رتبه بندی گوگل است.

به عنوان مثال، می خواهیم عبارت «اتوماسیون بازاریابی» را رتبه بندی کنیم، بنابراین محتوای قدرت را به صفحه مرجع منابع اتوماسیون بازاریابی اضافه کردیم. با استفاده از «پایین بکشید برای اطلاعات بیشتر» توجه داشته باشید که این روش باعث می شود بتوانید نسخه طولانی را بگنجانید، در حالیکه مطالب مهم تر خود را در قسمت بالا قرار داده اید.

محتوای قدرتمند شما باید شامل موارد زیر باشد:

اموزش سئو در ۳۰ روز – مبتدی تا نیمه حرفه ای

پکیج اموزش سئو در ۳۰ روز به ساده ترین زبان ممکن فرآیند بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جست و جو را به شما آموزش می دهد.

کلمات کلیدی

هنگام تعیین استراتژی SEO، ابتدا کلمات کلیدی خود را تعیین کنید و سپس برای آن اصطلاحات بهینه سازی نمایید. این بدان معنی است که وقتی کسی به دنبال این اصطلاح می گردد، شما را در اولین نتایج خواهد یافت. کلمات کلیدی باید بر اساس موارد زیر باشد: رقابت – اهداف کسب و کار مرتبط – ترافیک

برای جستجوی واژه های جستجوی جدید، Google Adwords Keyword Planner را امتحان کنید. قبل از اینکه کلمات کلیدی جدید خود را به کار ببرید، نرخ کلیک نسبت به رتبه (CTR) در Planner Keyword محاسبه می شود، به طوری که شما می توانید شانس موفقیت را در طول زمان تعیین کنید. ابزارهایی مانند Google Webmaster می توانند به شما در اندازه گیری نتایج خود کمک کنند. هنگام بررسی کلمات کلیدی، از خودتان بپرسید:

۱

این کلمه کلیدی برای وب سایت من، محصولات و خدمات من و محتوای من چه قدر مناسب و مرتبط است؟

۲

اگر کسی برای این کلمه کلیدی جستجو کند، آیا پیشنهادات من را مفید خواهد دید؟

۳

آیا محتوا را برای این کلمه کلیدی ارائه می دهیم یا باید محتوا ایجاد کنیم؟

۴

آیا ترافیک برای این کلمه کلیدی، سرنخ ها را به تیم فروش ما می رساند؟

«اگر شما کلمات کلیدی محتمل برای تبدیل را هدف گرفته اید (آنها ماهیت خرید/ثبت نام/اقدام حقیقی دارند)، باید صفحاتی داشته باشید که ارزش به اشتراک گذاری داشته و شامل اطلاعات کافی برای تحریک تبدیل باشد. با مشتریان و مبلغان خود صحبت کنید (کسانی که به گسترش پیام شما کمک می کنند)، کشف کنید برای چه چیز علامت می گذارند و سپس برای ترکیب آنها تلاش نمایید».

رند فیشکین، مدیرعامل، MOZ

در نظر بگیرید که یک جلسه در ارتباط با کلمات کلیدی با تیم خود برنامه ریزی کرده اید. می خواهید لیستی جامع از کلمات کلیدی داشته باشید؛ شما می توانید ۱۰، ۵۰ یا صدها کلمه را با توجه به کسب و کار و اهداف خود داشته باشید. از آنجا که کلمات کلیدی شما همچنین در پرداخت به ازای هر کلیک و دیگر کمپین های تبلیغاتی آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد، در مورد تمایز بین کلمات کلیدی اولیه و آخرین فکر کنید. می خواهید پیشنهاداتتان با خریداران در مکان درست و در پروسه های خریدشان در اذهان مردم تشدید شود.

وقتی تعیین می کنید که کدام کلمات کلیدی در اذهان خریداران تداعی می شود، بررسی کنید که کدام وب سایت ها در حال حاضر برای این کلمه کلیدی رتبه بندی شده اند. بعد، به آگهی هایی که رقبای شما دارند، نگاه کنید. هرچه آگهی ها بیشتر باشد، ارزش کلمات کلیدی شما بالاتر است و در نتیجه پروسه شما مشکل تر و زمانبرتر خواهد بود. حجم جستجو می تواند به شما بگوید که کلمات کلیدی شما چه میزان محبوب هستند. اطمینان حاصل کنید که افراد دقیقا در جستجوی کلمات کلیدی خود هستند، اما هرچه حجم جستجو کلمه کلیدی بالاتر باشد، پول بیشتری برای کلمات کلیدی شما هزینه خواهد شد. در اموزش سئو در ۳۰ روز سعی کردیم تا ابزارهایی برای کمک به این فرایند را توضیح دهیم.

اموزش سئو

آموزش سئو در ۳۰ روز مبتدی تا نیمه حرفه ای

راهنمای کامل ON-PAGE-SEO